Jubileuszowa dziesiąta edycja konkursu „Dzielnicowy roku” rozpoczęta

Data publikacji: 18.10.2017

Tuż po godzinie 8.00 Komendant Szkoły Policji insp. dr Rafał Kochańczyk, uroczyście przywitał przybyłych z całego kraju gości, życząc im powodzenia i udanej rywalizacji.

Po raz kolejny funkcjonariusze sprawdzą się w 5 konkurencjach – test wiedzy policyjnej, strzelanie, symulacja – przyjęcie interesanta, pierwsza pomoc przedmedyczna i symulacja – podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową.

Aby zdobyć tytuł „Dzielnicowego Roku” i powalczyć o wyjątkowo atrakcyjne nagrody, funkcjonariusze będą musieli uzyskać jak najwięcej punktów w każdej z tych pięciu konkurencji. A jest o co walczyć, bowiem nagrody są naprawdę imponujące. Najlepszy dzielnicowy oprócz dumnie brzmiącego tytułu może otrzymać również nagrody rzeczowe ufundowane przez prezydentów miast i starostów powiatów województwa śląskiego oraz współorganizatora imprezy - Zarząd Główny NSZZ Policjantów.

Tego najlepszego, spośród 34 policjantów reprezentujących wszystkie komendy wojewódzkie oraz Komendę Stołeczną Policji, wyłonią sędziowie konkursu. Kim będzie ten szczęśliwiec, kto stanie na podium – okaże się w piątek, a już dziś życzymy wszystkim powodzenia.

Źródło: Szkoła Policji w Katowicach