Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie będzie miała nowa siedzibę

Data publikacji: 12.10.2017

W dniu 11 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie została podpisana umowa dotycząca budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie przy ul. Kołobrzeskiej.

Budowa jest realizowana w ramach ustawy z dnia 15 grudnia 2016r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”

Umowa zawarta została w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mgr. Marka Jasztala z mgr. inż. Krzysztofem Michułką przedstawicielem firmy MRBUD S.A., z siedzibą przy ul. Unii Europejskiej 18 w Skierniewicach.

Nowa siedziba Komendy będzie znajdować się przy ul. Kołobrzeskiej. Powierzchnia działki pod planowaną budowę wynosi 1,0576 ha, natomiast powierzchnia użytkowa będzie wynosić 2 441,00 m2. Oprócz tego do użytku zostanie oddany: budynek i wiata garażowa, myjnia, , budynek agregatu śmietnik i magazyn, budynek, w którym będą znajdować się kojce dla psów służbowych oraz parkingi.

Działkę pod budowę nowej komendy oraz środki na przygotowanie projektu inwestycji zabezpieczyły jednostki samorządu terytorialnego z powiatu białogardzkiego. Maksymalny czas realizacji budowy wynosi 32 miesiące. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się jeszcze w październiku  b.r. a całkowity koszt prac budowlach to ok 22mln. zł. łącznie z wyposażeniem.


asp. szt. Irena Kornicz

 

  • Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie będzie miała nowa siedzibę
    1
  • Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie będzie miała nowa siedzibę
    3
  • Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie będzie miała nowa siedzibę
    4