Insp. Piotr Mąka szefem wielkopolskich policjantów

Data publikacji: 03.10.2017

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 2 października br. odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której insp. Piotr Mąka został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Decyzję o powołaniu wręczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak powołał z dniem 2 października 2017 r. na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąkę.

2 października br.  w Auli im. Wiktora Ludwikowskiego na ul. Kochanowskiego 2a w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której insp. Piotr Mąka, z rąk I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Szymczyka, odebrał decyzję o powołaniu na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Obowiązki na tym stanowisku insp. Mąka pełnił od maja br. Wcześniej, jako I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, nadzorował pion kryminalny wielkopolskiej Policji.

Jednym z punktów uroczystości było również pożegnanie nadinsp. Tomasza Trawińskiego, który od maja br. kieruje pracą dolnośląskich policjantów.

Słowa podziękowań i gratulacji dla byłego i obecnego szefa wielkopolskich policjantów płynęły z ust wszystkich zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło Wicewojewody Wielkopolskiego Pani Marleny Maląg, I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Szymczyka, parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych, służb, urzędów i instytucji na co dzień współpracujących z Wielkopolską Policją oraz kadry kierowniczej wielkopolskich jednostek Policji. 

Insp. Piotr Mąka służy w Policji od 1991 roku. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pracował m.in. w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym i Wydziale ds. Przestępczości Gospodarczej. Od 2004 piastował stanowiska kierownicze w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w Wydziale Wywiadu Kryminalnego i Wydziale Kryminalnym.

(KWP w Poznaniu / mw)