Szef kujawsko-pomorskich policjantów ma powody do dumy

Data publikacji: 25.09.2017

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała spotkał się z policjantami, którzy na ogólnopolskich zawodach zdobyli czołowe miejsca. Osiągnięte podczas poszczególnych konkurencji mistrzostw wyniki odzwierciedlają zaangażowanie, pracę zespołową i profesjonalną postawę policjantów. Gratulujemy!!

Asp. Maciej Chrzanowski przewodnik psa IKRA wyszkolonym do wyszukiwania zapachów narkotyków z KMP we Włocławku wykazał się doskonałymi kwalifikacjami, które potwierdziły się podczas finału mistrzostw. Również asp. sztab. Andrzej Nowakowski przewodnik psa JAPONKA wyszkolonym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych także z Włocławka osiągnął dobre wyniki. Policjanci Ci na początku września tego roku reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy w XVII Ogólnopolskim Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji i w kategorii psów służbowych wyszkolonych do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i zapachów narkotyków zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Profesjonalna postawa obu policjantów przyczyniła się do zdobycia wysokiego miejsca, świadczącego o tym, że należą do najlepszych przewodników psów służbowych w kraju.

Sierż. szt. Maciej Borkowski i st. sierż. Marcin Szymański z Komisariatu w Barcinie , st. post. Patryk Wyłupski i st. post. Paweł Zaremba z komendy w Grudziądzu reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy w XXIV Finale Ogólnopolskich  Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” 2017  zajmując I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie st. post. Paweł Zaremba oraz st. post. Patryk Wyłupski zajęli III miejsce  w klasyfikacji generalnej, natomiast sierż. szt. Maciej Borkowski oraz st. sierż. Marcin Szymański IX miejsce.

Dziś Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała wraz z I Zastępcą oraz Komendantami jednostek, w których służą policjanci, spotkał się ze zwycięzcami gratulując im osiągniętych wyników.