Znamy już najlepszych dzielnicowych na Śląsku

Data publikacji: 21.09.2017

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął asp. Radosław Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Za niespełna miesiąc on, wraz ze zdobywcą drugiej lokaty - asp. szt. Markiem Drapaczem z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, będą reprezentowali nasz garnizon w ogólnopolskim finale zawodów o tytuł dzielnicowego roku.

Od wczoraj trwały zmagania w wojewódzkim etapie X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Do rywalizacji stanęło 64 policjantów - każda z komend śląskiego garnizonu wystawiła po dwóch swoich najlepszych dzielnicowych.

Wczoraj mundurowi rywalizowali na strzelnicy oraz zmagali się w scence symulującej przyjęcie interesanta przez dzielnicowego. Pierwsze miejsce w konkurencji symulacyjnej zajął asp. Radosław Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Najlepszym strzelcem okazał się asp. szt. Marek Drapacz z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich.

Dzisiaj odbył się test z zakresu wiedzy policyjnej, w którym swoich konkurentów pokonał ponownie asp. Radosław Rolka. Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji poznaliśmy zwycięzców całych zawodów.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  • I miejsce - asp. Radosław Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu,
  • II miejsce – asp. szt. Marek Drapacz z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich,
  • III miejsce - mł. asp. Andrzej Wyskocki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Zwycięzcom konkursu puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa, Prezydent Katowic Marcin Krupa i Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. szt. Michał Szczęśniak.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentowali śląską policję w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach od 18 do 20 października 2017 roku w Szkole Policji w Katowicach.

Rozstrzygnięcie zawodów dzielnicowych było również okazją do wręczenia nagród laureatom plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa, który został zorganizowany wspólnie z "Dziennikiem Zachodnim". Po podsumowaniu głosów oddanych przez czytelników, poznaliśmy zwycięzców:

  • I miejsce - asp. szt. Kazimierz Wielgus z Komisariatu Policji w Rudułtowach (Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim),
  • II miejsce - st. asp. Eugeniusz Zawada z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu,
  • III miejsce - asp. szt. Michał Turlej z Komisariatu Policji w Łazach (Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu).

Laureaci zostali uhonorowani zostali nagrodami pieniężnymi, rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Wręczyli je szef śląskiej policji - nadinsp. Krzysztof Justyński, Prezes Prasy Śląskiej - Zenon Nowak i dyrektor działu marketingu - Krzysztof Gronowicz.

Wszystkim uczestnikom, zarówno zawodów, jak i plebiscytu, dziękujemy za udział a zwycięzcom i laureatom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

 

Zapraszamy na nasz facebookowy profil, gdzie zamieściliśmy obszerną fotorelację z eliminacji.