"Dzień prewencji" u zachodnich sąsiadów

Data publikacji: 15.09.2017

W ramach Międzynarodowej Współpracy Policji "Sicherheit im Nachbarland" - U sąsiada bezpiecznie w dniu 14 września 2017 roku w Siedzibie Izby Przemysłowo - Handlowej w Schwerinie funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie razem z przedstawicielami Urzędu Kryminalnego Meklenburgii Pomorza Przedniego uczestniczyli w wydarzeniu pn. "Dzień Prewencji".

Podczas niemieckich obchodów "Dnia Prewencji" funkcjonariusze obu krajów wspólnie promowali działania profilaktyczne na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci, młodzieży oraz osób starszych. W trakcie tego dnia strona polska i niemiecka prezentowała stoisko profilaktyczne z ulotkami i materiałami promującymi bezpieczeństwo.

Uczestnicy obchodów mogli obejrzeć sprzęt służbowy polskich funkcjonariuszy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z policyjną maskotką województwa zachodniopomorskiego "Gryfusiem". Stanowiska profilaktyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem i licznie były odwiedzane przez mieszkańców Niemiec.

Ponadto podczas obchodów "Dnia Prewencji" odbyła się konferencja dotycząca kampanii prewencyjnej w szkole, w której uczestniczyli przedstawiciele Policji, Szkół, Rad Prewencyjnych, Stowarzyszeń, Związków i Organizacji Prewencyjnych działających na rzecz dzieci i młodzieży.

Źródło: KWP Szczecin