Zakończenie MSPO 2017 z nagrodami

Data publikacji: 09.09.2017

Wczoraj poznaliśmy produkt prezentowany w czasie trwania Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym, który zyskał największe uznanie w oczach policyjnych ekspertów. Nagrodę Komendanta Głównego Policji wręczył Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak na ręce przedstawiciela zwycięskiej firmy za damską kamizelkę kuloodporną kamuflowaną Venus, która to została zaprojektowana i przeznaczona dla użytkowania przez kobiety w Policji i innych służbach mundurowych.

Wręczeniem wyróżnień zakończyły się wczoraj XXV Międzynarodowe Targi Zbrojeniowe w Kielcach. Nagrodę Prezydenta RP wręczył Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Dariusz Gwizdała za urządzenie kryptograficzne IP Krypto, które to na targach prezentował Wojskowy Instytut Łączności z Zegrza.

Natomiast nagrodę Komendanta Głównego Policji wytypowanemu wcześniej zwycięzcy, czyli firmie Lubawa SA, wręczył Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak wraz kom. Mariuszem Wójcikiem z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Damska kamizelka kuloodporna kamuflowana Venus zdobyła uznanie m.in. dzięki swej wysokiej użyteczności, jakości i funkcjonalności dla kobiet w mundurach.

W trakcie uroczystości wręczono również puchary dla Attache Wojskowych w konkursie strzeleckim pod patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka. W kategorii broń krótka trzecie miejsce zajął przedstawiciel Turcji, drugie Danii, a pierwsze przypadło reprezentantowi Norwegii.

MSPO to nie tylko wystawa ale także szereg działań świętokrzyskich funkcjonariuszy w celu zapewnienia bezpieczeństwa przebiegu jej trwania oraz płynności ruchu na pobliskich ulicach. Mundurowi przez cały czas trwania imprezy wystawienniczej zabezpieczali pobliskie skrzyżowania dróg, a także inne miejsca, tak aby nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych.

Źródło: KWP Kielce