Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego w Żyrardowie

Data publikacji: 07.09.2017

W Żyrardowie, 3 września 2017 roku, odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. To nie jedyna w tym roku impreza sportowa o takim charakterze. W Bukowinie Tatrzańskiej, 4 sierpnia br., w ramach 74. wyścigu Tour de Pologne., zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym.

Wyścig w kolarstwie szosowym w Żyrardowie był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych uczestników z licencją i amatorów bez licencji. Przygotowana przez Organizatorów trasa była płaska i w całości asfaltowa, zaplanowana tak, by wyścig nie sprawiał trudności mniej wytrawnym kolarzom.

Zanim jednak na trasę wyruszyli kolarze, do rywalizacji stanęli biegacze w ramach „Żyrardów w biegu”. Zmagania przebiegały na dystansie 10 kilometrów.

Na linii startowej tej wyjątkowej imprezy stanęło 80 funkcjonariuszy z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną. Zawodnicy pokonali 50-kilometrową trasę, która przebiegała przez miejscowości: Nowe Kozłowice, Stare Kozłowice, Zagródź, Cyganka, Oryszew, Stary Drzewicz, Nowy Drzewicz, Feliksów, Henryszew, Międzyborów.

Mistrzynią Służb Mundurowych w kategorii kobiet została st. post. Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku (1:22:54), zaś Mistrzem Służb Mundurowych w kategorii mężczyzn został Michał Nawrocki reprezentujący Straż Pożarną (1:14:50).

Puchary dla zwycięzców, w imieniu Komendanta Głównego Policji, wręczał Andrzej Kuczyński - Koordynator Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych w Policji, któremu towarzyszyli insp. Arkadiusz Zgieb - Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie, Piotr Rękosiewicz - Komendant Straży Marszałkowskiej Sejmu RP oraz płk. Tomasz Dominikowski – Szef Szkolenia Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Podczas zawodów został zorganizowany Festiwal Kultury i Sportu w Żyrardowie, w ramach którego odbywały się pokazy różnych dyscyplin sportowych i występy artystyczne. Te wyjątkowe wydarzenie uświetniła swoim udziałem Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W ramach promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym udział w tym przedsięwzięciu wzięli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, którzy zorganizowali dla uczestników i kibiców szereg  atrakcji i konkursów z nagrodami. Mieszkańcy mogli wypróbować „alkogogle”, czy też przekonać się, jak działają siły odśrodkowe  podczas uderzenia w przeszkodę dzięki symulatorowi zderzeniowemu.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz zmagań sportowych znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Miniona niedziela w Żyrardowie była pełna emocji sportowych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Zdjęcia: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.