Podpisano umowę na dostawę amunicji

Data publikacji: 06.09.2017

Dziś w Kielcach podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego nadinsp. Helena Michalak Zastępca Komendanta Głównego Policji podpisała umowę z Prezesem Zarządu CENZIN Sebastianem Meitz na dostawę dla Policji amunicji strzeleckiej Sellier & Bellot i treningowej Simunition dla polskiej Policji.

Komenda Główna Policji w drodze postępowania przetargowego wybrała CENZIN (Grupa PGZ) na dostawcę amunicji strzeleckiej i treningowej o wartości blisko 14,5 mln zł. Podpisanie umowy nastąpiło dziś podczas spotkania w centrum konferencyjnym Targów Kielce. Oprócz przedstawicieli firmy Cenzin i Pani Komendant uczestniczył w nim również Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak wraz z Zastępcą insp. Arturem Bednarkiem.

Przypominamy, że w trakcie trwania salonu odbędzie się jeszcze niezwykle widowiskowy pokaz tresury psów służbowych w Policji, które to przyjadą z różnych miejsc z terenu naszego województwa. Pokaz zaplanowany jest w czwartek na godzinę 12.30, na terenie zewnętrznym targów przy hali A. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i przyjrzenia się pracy policyjnych psów służbowych oraz ich przewodników.

Na zakończenie targów, podczas zaplanowanej na piątek uroczystości wśród różnych  wyróżnień przewidziano również wręczenie Nagrody Komendanta Głównego Policji.

Opr. MT

Źródło: KGP/KWP w Kielcach