Śremscy policjanci zagrali dla chorego Borysa

Data publikacji: 05.09.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wzięli udział w I Charytatywnym Turnieju Piłkarskim im. Zbigniewa Broniarza, nad którym patronat honorowy objął szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak. Przed imprezą w Komendzie zebrano 1000 złotych, które policjanci przekazali na kosztowne leczenie i rehabilitację chorującego 1,5 rocznego Borysa Galewskiego.

3 września br. drużyna składająca się z policjantów śremskiej Komendy wzięła udział w I Charytatywnym Turnieju Piłkarskim im. Zbigniewa Broniarza pn. „Gramy ze Zbyszkiem dla Borysa”, który odbył się na stadionie w Parku Miejskim w Śremie.

Organizatorzy przedsięwzięcia, czyli sympatycy sportu zebrani w Uczniowskim Klubie Sportowym w Śremie postanowili, że charytatywny turniej będzie nosił imię Naszego Kolegi śp. Zbigniewa Broniarza wieloletniego Kierownika Referatu Ruchu Drogowego. Był on pasjonatem piłki nożnej, pracował społecznie dla rozwoju tej dyscypliny w Śremie i jak to trafnie określili organizatorzy imprezy był „wiernym i oddanym kibicem małych sportowców”.

Celem turnieju było zebranie pieniędzy na kosztowne leczenie i rehabilitację 1,5 rocznego Borysa Galewskiego chorującego na encefalopatię niedokrwienno-niedotleniową.

Patronat nad imprezą, która niewątpliwie była wielką akcją charytatywną, objęli: Starosta Śremski Zenon Jahns, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak.

Przed turniejem w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zebrano 1000 złotych. Zarówno policjanci ze wszystkich komórek organizacyjnych śremskiej jednostki, jak i pracownicy cywilni dołożyli w ten sposób swoją cegiełkę, aby pomóc potrzebującemu Boryskowi, który cierpi w wyniku komplikacji okołoporodowych. Ta kwota była też tzw. wpisowym drużyny seniorskiej, która chciała wziąć udział w turnieju.

Ostatecznie do udziału w imprezie zgłosiło się 12 drużyn reprezentujących różne instytucje i firmy. A turniej rozpoczął się rozgrywkami małych piłkarzy. 200 dzieci z całej Wielkopolski, z roczników 2007 i 2009, wsparło śremską akcję. Przez cały dzień zbierano też pieniądze do oznaczonych puszek.

W sumie podczas turnieju dla Boryska zebrano aż 33.956,60 zł !!! Brawa dla wszystkich, którzy wsparli potrzebujące dziecko i jego rodziców.

Niewątpliwie turniej dostarczył też ogromnych emocji tym wszystkim, którzy kibicowali piłkarskim zmaganiom. Drużyna składająca się z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Śremie wypadła bardzo dobrze. Nasi koledzy godnie reprezentowali śremską Policję i ostatecznie zajęli wysokie IV miejsce. Jesteśmy z nich dumni.

Na zakończenie rozgrywek, zarówno drużyn dziecięcych, jak i drużyn seniorskich, pamiątkowe medale wszystkim zawodnikom wręczali: żona śp. Zbigniewa Broniarza Marzena Broniarz, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrad Bartłomiejczak i Sekretarz Powiatu Dominika Fornalik.

Źródło: KWP Poznań