Narodowe czytanie „Wesela” z policyjnym lektorem

Data publikacji: 04.09.2017

W minioną sobotę, (2 września br.) odbyła się 6. edycja ogólnopolskiej akcji pod nazwą Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej edycji oddawano się lekturze „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Podobnie jak w całym kraju, również w Busku-Zdroju zorganizowano wspólne czytanie. Buską Policję reprezentował Komendant Powiatowy insp. Jakub Kosiń.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W ubiegłym roku odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

W sobotnie przedpołudnie, w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju odbyło się jedno z czytań 6. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Wśród lektorów znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, pedagodzy, służy mundurowe i młodzież szkolna. Również Policja włączyła się do wspólnej akcji. Fragment „Wesela” odczytał Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju insp. Jakub Kosiń.

Kolejne czytanie odbyło się o godzinie 11.00 w buskim parku zdrojowym. Także tutaj fragmenty dzieła Stanisława Wyspiańskiego czytali przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Buska – Zdroju. Policjantów ponownie reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju.

Źródło: KWP Kielce