600 km dla Laury

Data publikacji: 31.08.2017

Aby nienarodzona Laura mogła pojechać do Munster na operacje ratujące życie, oni rowerami pojadą do Świnoujścia. W akcji „600 km dla Laury” wezmą udział policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Na trasie będą odwiedzać między innymi jednostki na terenie dolnego śląska, by zachęcać do wsparcia finansowego na zabiegi i rehabilitację dziewczynki. Akcję patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta. Ruszają 1 września sprzed budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Tego samego dnia odwiedzą Komendę Powiatową Policji w Oławie oraz Oddział Prewencji Policji we Wrocławiu. Kolejnego dnia z rana pojawią się w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Przemysław Biel jest policjantem Komisariatu I Policji w Opolu. Nasz kolega walczy o życie swojej nienarodzonej córki Laury. Maleńka jest w brzuchu mamy bezpieczna, bo serce mamy utrzymuje przy życiu serduszko Laury. Zaraz po urodzeniu dziewczynka przejdzie operację w niemieckiej klinice w Munster. Ten zabieg uratuje jej życie. Kolejne dwa sprawią, że będzie mogła normalnie żyć.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zorganizowali akcję „600 km dla Laury”. 1 września wyjadą na rowerach w trasę do Świnoujścia. Po drodze będą odwiedzać jednostki policji i zachęcać do wpłacania pieniędzy na rzecz Laury. 

We wstępnej fazie trasy policjanci na rowerach pojawią się na dolnym śląsku w:

  • Komendzie Powiatowej Policji w  Oławie o godzinie 14.00 dnia 1 września 2017 roku;

  • Oddziale Prewencji Policji we  Wrocławiu o godzinie 16.30 dnia 1 września 2017 roku (będzie to  ostatnia jednostka, jaką odwiedzą tego dnia na dolnym śląsku);

  • Komendzie Powiatowej Policji w  Trzebnicy dnia 2 września 2017 roku o godzinie 8.00;

Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta. W akcję włączyli się również członkowie klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Opolu, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Opole oraz związek zawodowy NSZZP w Opolu.   

Policjanci na swojej trasie odwiedzą Brzeg, Oławę, Wrocław, Trzebnicę, Rawicz, Leszno, Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl, Gorzów Wielkopolski, Myślibórz, Gryfino i Szczecin. Przyjazd do Świnoujścia planowany jest na 5 września, gdzie odbędzie się oficjalne zakończenie całej akcji.

Chcesz pomóc Laurze? Kliknij tutaj lub tutaj


Źródło: KWP Wrocław