Katowice: Wizyta dzieci w komendzie wojewódzkiej

Data publikacji: 31.08.2017

Kilkadziesiąt dzieci spędzających wakacje w mieście odwiedziło wczoraj katowicką komendę wojewódzką. Na spotkanie najmłodsi przybyli wprost ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie gościli wcześniej na zaproszenie wojewody. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przygotowali dla nich szereg atrakcji, a także podarowali "Elementarze Bezpieczeństwa" z wizerunkiem Sznupka.

"Wakacje w ŚUW" to program Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego adresowany do najmłodszych mieszkańców Śląska, spędzających w domach czas wolny od nauki szkolnej. W ramach inicjatywy na spotkanie z wojewodą zapraszani są najmłodsi, którzy nie mają okazji, aby w ciekawy sposób spędzić wakacje. Taka właśnie grupa zawitała wczoraj do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która wsparła inicjatywę wojewody i w swoich progach podjęła niecodziennych gości.

Wśród atrakcji jakie oczekiwały na najmłodszych znalazły się m.in. pokazy psów, radiowozów, czy sprzętu policyjnego, a także służbowe motocykle i pokaz daktyloskopii. Maluchy zawitały też do Rotundy katowickiej komendy wojewódzkiej. Przy okazji spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji letnich nawiązując tym samym do kampani MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje". Dla milusińskich szczególne znaczenie miała także obecność Sznupka - policyjnej maskotki, a zarazem bohatera książeczki "Elementarz Bezpieczeństwa", którą od stróżów prawa otrzymali wszyscy uczestnicy spotkania.

Źródło: KWP Katowice