Kraków: Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Data publikacji: 31.08.2017

30 sierpnia br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał p.o. Komendant Wojewódzki Policji inspektor Robert Strzelecki. Komendant życzył młodym policjantom powodzenia i satysfakcji w służbie.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 50 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 14 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej bo 5 nowych funkcjonariuszy trafi do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem. W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie służbę rozpocznie 4 nowych policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przydzielonych zostanie po 3 policjantów. W Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce służbę rozpocznie 2 nowych funkcjonariuszy, natomiast w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu 1 nowy policjant.

To trzecie w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w województwie małopolskim. W tym roku Komendant Wojewódzki Policji przyjął do służby w jednostkach Policji w województwie 141 osób.

Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.

Źródło: KWP Kraków

Galeria zdjęć►