Szlachetny gest policjantów i żołnierzy

Data publikacji: 30.08.2017

Policjanci oraz pracownicy cywilni z Międzyrzecza zebrali zabawki i artykuły szkolne, które trafią do ubogich dzieci w Bośni i Hercegowinie. Oficjalne przekazanie zebranych rzeczy żołnierzom z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. To wspólny gest, który z pewnością będzie kontynuowany, aby wspomóc potrzebujących z południowo-wschodniej części Europy.

Uroczyste przekazanie zabawek odbyło się w środę 30 sierpnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Żołnierze wchodzący w skład XIV zmiana EUFOR ALTHEA w rejonie Bośni i Hercegowiny, którzy już 11 września br. wyjadą na misję odebrali zabawki od policjantów. Ppłk Wojciech Luzak Dowódca XIV Zmiany Kontyngentu podziękował Komendantowi Powiatowemu Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Pawłowi Rynkiewiczowi za udaną akcję.

Wspólna akcja policjantów i żołnierzy, która miała na celu zbiórkę zabawek dla ubogich dzieci z Bośni i Hercegowiny trwała tylko tydzień, jednak ilość zebranych rzeczy przerosła oczekiwania wszystkich. Zaangażowali się policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, którzy niemal codziennie przynosili różne miśki, maskotki oraz gry i zabawy edukacyjne dla dzieci. Nie zabrakło również plecaków szkolnych i różnych przyborów niezbędnych uczniom. Akcję wsparł również Powiat Międzyrzecki, który przekazał gry planszowe oraz plecaki szkolne.

Źródło: KWP Gorzów Wielkopolski