Znamy Mistrza Wielkopolski 5. Biegu Służb Mundurowych

Data publikacji: 30.08.2017

Ponad 120 uczestników wzięło udział w 5. Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski, który odbył się 26 sierpnia w Rzgowie koło Konina.

Punktualnie o godzinie 14:00 rozpoczął się 10-kilometrowy bieg, nad którym patronat objęli Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP, Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu oraz ZOW ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego.

Wśród wielu uczestników znaleźli się reprezentanci Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz Wojska. Tegoroczny bieg obfitował w wiele nowości, między innymi jedną z nich był udział kilkudziesięciu żołnierzy armii amerykańskiej, stacjonujących na co dzień w Powidzu.

Zawodnicy rywalizowali w wielu kategoriach, a mistrzem całego biegu został reprezentant 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina Krzysztof Włoczewski, który pokonał trasę biegu w imponującym czasie 35 minut i 37 sekund.

Bieg Służb Mundurowych z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród kobiet. W tym roku 18 pań stanęło na linii startu, a najlepszą z nich okazała się podobnie jak w roku ubiegłym Izabela Wierzchowska z czasem 39 minut i 17 sekund - reprezentująca Służbę Więzienną.

Nie tylko zwycięzcy otrzymali nagrody, wśród wszystkich uczestników biorących udział w biegu rozlosowane zostały takie nagrody jak: rowery, sprzęt elektroniczny czy vouchery między innymi na lot samolotem. Zdecydowanym zwycięzcą loterii okazali się funkcjonariusze armii amerykańskiej, którym dopisywało szczęście, albowiem to oni stali się zdobywcami większości nagród.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym biegu.

Źródło: KWP Poznań