600 km dla Laury

Data publikacji: 29.08.2017

Aby nienarodzona Laura mogła pojechać do Munster na operacje ratujące życie, oni rowerami pojadą do Świnoujścia. W akcji „600 km dla Laury” wezmą udział policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Na trasie będą odwiedzać komisariaty policji, by zachęcać do wsparcia finansowego na zabiegi i rehabilitację córki naszego kolegi. Akcję patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta. Ruszamy 1 września sprzed budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Przemysław Biel jest policjantem Komisariatu I Policji w Opolu. Nasz kolega walczy o życie swojej nienarodzonej córki Laury. Maleńka jest w brzuchu mamy bezpieczna, bo serce mamy utrzymuje przy życiu serduszko Laury. Zaraz po urodzeniu dziewczynka przejdzie operację w niemieckiej klinice w Munster. Ten zabieg uratuje jej życie. Kolejne dwa sprawią, że będzie mogła normalnie żyć.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zorganizowali akcję „600 km dla Laury”. 1 września wyjadą na rowerach w trasę do Świnoujścia. Po drodze będą odwiedzać jednostki policji i zachęcać do wpłacania pieniędzy na rzecz Laury.

Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta. W akcję włączyli się również członkowie klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Opolu, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Opole oraz związek zawodowy NSZZP w Opolu.

Policjanci na swojej trasie odwiedzą Brzeg, Oławę, Wrocław, Trzebnicę, Rawicz, Leszno, Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl, Gorzów Wielkopolski, Myślibórz, Gryfino i Szczecin. Przyjazd do Świnoujścia planowany jest na 5 września, gdzie odbędzie się oficjale zakończenie całej akcji.


(KWP Opole)