4 kg amfetaminy, zabezpieczone ponad 20.000 zł i 3 miesiące aresztu

Data publikacji: 29.08.2017

4 kg amfetaminy, środki pieniężne w wysokości ponad 20.000 zł. na poczet przyszłych kar i zatrzymany w tej sprawie 42-latek to wynik policjantów z Woli, którzy wykazali się skutecznością i profesjonalizmem. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Podejrzany Marcin K. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci z Woli posiadali informację, że na terenie dzielnicy, mężczyzna, który porusza się pojazdem marki bmw może posiadać znaczną ilość narkotyków. Przy al. Prymasa Tysiąclecia zauważyli pojazd będący w ich zainteresowaniu oraz mężczyznę siedzącego w bmw. Po chwili obserwacji podjęli interwencję.

42-latek na widok umundurowanego patrolu Policji był wyraźnie zaniepokojony. Po okazaniu legitymacji służbowych przez policjantów, została rozpoczęta kontrola pojazdu. W bagażniku bmw znajdował się karton z zawartością czterech zawiniątek foliowych z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że jest to ok. 4 kg amfetaminy. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie saszetkę z pieniędzmi w wysokości ponad 20.000 zł.

Grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny pojazdu, a  42-letni Marcin K. trafił do policyjnej celi. Dalej sprawą zajęli się śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna był wielokrotnie notowany za przestępstwa kryminalne i udział w grupie przestepczej.

Po zgromadzeniu przez nich materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec 42-latka środka izolacyjnego. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Teraz może grozić mu kara do 10 lat więzienia.

ms

Film 4 kg amfetaminy, zabezpieczone ponad 20.000 zł i 3 miesiące aresztu

Pobierz plik 4 kg amfetaminy, zabezpieczone ponad 20.000 zł i 3 miesiące aresztu (format mp4 - rozmiar 28.36 MB)