Komendant uhonorował dwóch białostockich taksówkarzy

Data publikacji: 29.08.2017

Komendant Miejski Policji w Białymstoku uhonorował dwóch taksówkarzy za bohaterską postawę. W ubiegłą niedzielę jeden z nich ujął kierowcę podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku a drugi wraz z policjantami reanimował poszkodowanych.

Komendant Miejski Policji Pan inspektor Wojciech Macutkiewicz uroczyście podziękował i nagrodził wczoraj w komendzie miejskiej dwóch taksówkarzy białostockich korporacji za obywatelską postawę. Zwracając się do nagrodzonych podkreślił, że zachowali się oni w sposób prawidłowy, godny pochwały i zauważenia i że ważnym jest to, aby wiedzieć, co robić w takich sytuacjach, zanim przyjadą odpowiednie służby. Taksówkarze przyjęli z rąk Komendanta listy gratulacyjne oraz tablety.

Tydzień temu w niedzielę przy ulicy Antoniukowskiej doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Podejrzany o jego spowodowanie uciekł z miejsca zdarzenia. W zatrzymaniu go pomógł taksówkarz, który pojechał za domniemanym sprawcą, zablokował swoim samochodem ewentualną drogę ucieczki, a następnie ujął uciekającego kierowcę.

Drugi z taksówkarzy podjął się reanimacji poszkodowanych, którą wraz z policjantami prowadził do przyjazdu karetki pogotowia.

Podejrzany o spowodowanie wypadku usłyszał już zarzuty i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za nieudzielenie pomocy poszkodowanym odpowie również czworo świadków tego zdarzenia.

Źródło: KWP Białystok