Bezpieczeństwo uczestników żużlowego Grand Prix zapewniali lubuscy policjanci

Data publikacji: 27.08.2017

Magia „czarnego sportu” - jego widowiskowość i emocje do ostatniego wyścigu towarzyszyły kibicom żużla zebranym na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp. Na Grand Prix przybyło aż 17 tysięcy kibiców z różnych zakątków kraju i świata. Aby żużlowe święto było bezpieczne i przebiegało bez zakłóceń zadbali lubuscy policjanci, którzy zabezpieczali sportową imprezę pod stadionem oraz na drogach i skrzyżowaniach gorzowskiego Zawarcia.

W sobotni wieczór (26 sierpnia) Gorzów Wielkopolski gościł najlepszych na świecie żużlowców, bowiem jak co roku na stadionie im. Edwarda Jancarza odbywało się Grand Prix. Ich brawurową i efektowną jazdę oglądało aż 17 tysięcy miłośników „czarnego sportu”. Tak liczna rzesza kibiców, zarówno z kraju, jak i zza granicy, którzy do Gorzowa Wlkp. najczęściej przyjeżdżali samochodami i autokarami wymagała odpowiedniego zabezpieczenia skrzyżowań i dróg dojazdowych na stadion. O bezpieczeństwo wszystkich zmotoryzowanych – kibiców, ale i również mieszkańców Gorzowa Wlkp. zadbali policjanci drogówki, regulując ruchem i udzielając wskazówek dotyczących dojazdu na stadion i miejsc parkingowych. Uwagę poświecono także osobom pieszym, które wypełniły chodniki i przejścia dla pieszych na gorzowskim zawarciu, aby bezpiecznie i spokojnie doszły na miejsce sportowej imprezy. Poza mundurowymi w „białych czapkach” nad bezpieczeństwem uczestników pracowali także policjanci sztabu policji, oddziałów prewencji czy pionu kryminalnego – w sumie 200 funkcjonariuszy Policji. W czasie trwania żużlowej imprezy doszło do dwóch przypadków naruszenia przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – naruszenia nietykalności pracownika ochrony i wtargnięcia na teren imprezy. Osoby odpowiedzialne za te zdarzenia zostały zatrzymane i odpowiedzą za nie przed sądem.

Po zakończeniu imprezy ulice gorzowskiego Zawarcia ponownie zapełniły się samochodami kibiców. Ogromna ilość pojazdów i osób pieszych wymagała pomocy policjantów. Mundurowi na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych kierowali ruchem, aby kibice sprawnie i bezpiecznie opuścili okolice stadionu żużlowego. Na pochwałę zasługuje postawa kierowców, którzy cierpliwie stosowali się do poleceń policjantów kierujących ruchem, dzięki czemu bezpiecznie powrócili do domów.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

foto: nadkom. Marcin Maludy

KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.14 MB)