Andrzej Mankow wicemistrzem Polski służb mundurowych w siatkówce plażowej

Data publikacji: 25.08.2017

Kolejny sportowy puchar dołączył do kolekcji dzielnicowego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mł. asp. Andrzej Mankow, zdobył srebro w I Mistrzostwach Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej. Policjant wziął udział w zawodach dzięki pomocy Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie.

W miniony weekend (18-20.08.17r), w Przemyślu odbyły się I Mistrzostwa Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej. Organizatorami zawodów byli: Bieszczadzki Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA , Przemyski Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu. Honorowym patronatem imprezę objęli m.in: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie – nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – płk SG Robert Rogoz oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacek Kasprzyk.

Zmagania o złoto trwały dwa dni. W zawodach wzięli udział funkcjonariusze z całej Polski. Wśród nich znalazł się mł. asp. Andrzej Mankow - dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wraz z Błażejem Masłowskim z 11 Pułku Artylerii w Węgorzewie stworzyli zgrany team i po zaciętej walce stanęli na drugim stopniu podium.

To już kolejny sportowy sukces dzielnicowego w ciągu tegorocznych wakacji. Pod koniec czerwca, wraz z drużyną z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, mł. asp. Andrzej Mankow zdobył II miejsce na Mistrzostwach Policji w Piłce Siatkowej, które odbyły się w Zawierciu. Na początku sierpnia wraz mł. insp. Mariuszem Kozłowskim - Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim, stanął na najwyższym stopniu podium IV Nocnego Turnieju Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne sportowe osiągnięcia. Oprócz gratulacji, ogromne podziękowania należą się Warmińsko - Mazurskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie. To dzięki jego pomocy oraz wsparciu finansowym, Andrzej mógł wziąć udział w mistrzostwach i po raz kolejny pokazać, że oprócz sumiennego wykonywania swoich obowiązków służbowych, jest również świetnym sportowcem.

(KWP w Olsztynie / kp)