Zastępca Komendanta Wojewódzkiego podziękował mieszkańcowi Jawora oraz policjantowi. Funkcjonariusz „na wolnym” i mężczyzna wspólnie ujęli podejrzanego o kradzież auta

Data publikacji: 23.08.2017

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski spotkał się z mieszkańcem Jawora i policjantem, którzy wspólnie ujęli podejrzanego o kradzież pojazdu, dziękując mężczyźnie za odważną, godną naśladowania postawę, a policjantowi, który w trakcie zdarzenia przebywał „na wolnym”, za podjęte niezwłocznie działania.

 Insp. Dariusz Wesołowski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu zaprosił na spotkanie mieszkańca Jawora oraz policjanta z tamtejszej komendy, dziękując im za postawę, która doprowadziła do ujęcia mężczyzny podejrzanego o kradzież pojazdu. Cała historia zaczęła się od zgłoszenia o kradzieży samochodu, jakie otrzymał dyżurny jaworskiej komendy. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w pobliżu centrum miasta. Po uzyskaniu tej informacji jaworscy policjanci niezwłocznie przystąpili do poszukiwań skradzionego auta. Kilka minut później z dyżurnym jaworskiej komendy skontaktował się policjant tej jednostki, będący w czasie wolnym od służby i poinformował o kolizji drogowej, do której doszło przed chwilą na jednej z ulic. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem, a następnie ze znaczną prędkością wjechał na chodnik, kończąc swoją podróż na pobliskim ogrodzeniu, a następnie próbował uciec na pieszo z miejsca zdarzenia. Wówczas funkcjonariusz wspólnie ze świadkiem zdarzenia – mieszkańcem Jawora, uniemożliwili mu ucieczkę. Zatrzymany został przekazany policjantom będącym w służbie, którzy przyjechali na miejsce. Jak się okazało kierowcą był wcześniej już notowany 21 - letni mieszkaniec Jawora. Nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania. Okazało się również, że samochód, którym się rozbił to ten, który chwilę wcześniej został skradziony w centrum miasta. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy i ustalają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych podobnych zdarzeń.

Insp. Dariusz Wesołowski wyróżnił i podziękował mieszkańcowi Jawora za odważną, godną naśladowania postawę, a policjantowi, który w trakcie zdarzenia przebywał w czasie wolnym od służby, za podjęte niezwłocznie działania, dzięki którym sprawca poniesie odpowiedzialność karną za swój czyn.

Źródło: KWP Wrocław