Policjanci z Opola otrzymali narkotesty

Data publikacji: 22.08.2017

Policjanci z Opola otrzymali testy do wykrywania narkotyków. Narkotesty na ręce I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Opolu – podinsp. Rafała Drozdowskiego, przekazał starosta opolski pan Henryk Lakwa. Będą one wykorzystywane przez policjantów, między innymi do eliminowania z ruchu kierowców, jeżdżących pod wpływem środków odurzających.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymali 45 testów do wykrywania narkotyków w organizmie. Przekazane narkotesty będą wykorzystane podczas codziennej służby przez policjantów pionu kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego.

Przy ich pomocy funkcjonariusze bardzo szybko mogą sprawdzić, czy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca jest pod wpływem narkotyków. Testy będą także pomocne przy prowadzonych działaniach przez kryminalnych oraz funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich.

Narkotesty na ręce I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Opolu – podinsp. Rafała Drozdowskiego, przekazał starosta opolski pan Henryk Lakwa.
 

Źródło: KWP Opole