Grupa Allegro i OLX na kursie PG

Data publikacji: 09.08.2017

W dniu 4 sierpnia 2017 r., w związku z drugą w tym roku edycją kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej, gośćmi Szkoły Policji w Pile byli: Anna Wojciechowska z Grupy Allegro oraz Marcin Siemek z OLX Group sp. z o.o. (OLX, otodom.pl, otomoto.pl, PayU).

Tematem prelekcji, wzbogaconej o studium przypadku, były metody działania sprawców przestępstw związanych z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu aukcyjnego Allegro i serwisu ogłoszeniowego OLX.pl, bezpieczeństwo transakcji internetowych i Program Ochrony Kupujących na Allegro (POK). Podczas spotkania zaprezentowano również narzędzia i metody wykrywania oszustw w sieci oraz system komunikowania się organów ścigania z Działem Bezpieczeństwa Grupy Allegro i OLX Group sp. z o.o. (elektroniczny system składania zapytań, nowy formularz kontaktowy on-line).

Allegro.pl to największy serwis transakcji on-line w Europie Środkowo-Wschodniej, natomiast OLX.pl to największy w Polsce internetowy serwis darmowych ogłoszeń lokalnych, a ponieważ skala przestępstw dokonywana za ich pośrednictwem jest coraz większa, stanowi to problem również dla samej Policji, która zmaga się z tego typu przestępczością, prowadząc postępowania przygotowawcze.

Do zadań Grupy Allegro oraz OLX Group sp. z o.o należy między innymi przygotowywanie analiz w sprawach prowadzonych przez organy ścigania, reprezentowanie serwisu przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości, jak również działalność edukacyjna, w tym szkolenie funkcjonariuszy Policji, sędziów i prokuratorów, przejawem czego jest właśnie wizyta naszych gości w Szkole Policji w Pile.

Źródło: Szkoła Policji w Pile