„III Bieg Montera” z przeworskimi policjantami dla Gabrysi i Olka

Data publikacji: 08.08.2017

Przeworscy policjanci nie tylko zabezpieczali „III Biegu Montera”, ale także aktywnie w nim uczestniczyli. W biegu, który połączony był z akcją charytatywną, wzięło udział dwóch przeworskich funkcjonariuszy - oficer dyżurny asp. szt. Wojciech Potoczny oraz policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sieniawskiego komisariatu st.post. Mateusz Tytuła. Nagrody dla mundurowych zwycięzców IPA oraz członków stowarzyszenia wręczał Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku insp. Marek Mendoń.

Sobotni "III Bieg Montera" z Bankiem PKO zorganizowany był z okazji 73 rocznicy Powstania Warszawskiego i połączony z akcją charytatywną. Impreza sportowa obejmowała bieg na dystansie półmaratonu, ponad 21 km oraz bieg na dystansie 10 km. Trasa Półmaratonu przebiegała przez gminę Tryńcza i Przeworsk. W "III Bieg Montera" wzięło udział 312 zawodników, wśród których znaleźli się także policjanci z przeworskiej komendy asp. szt. Wojciech Potoczny oraz st.post. Mateusz Tytuła.

W tym roku zawodnicy mogli pobiec dla 13-letniej Gabrysi z Jarosławia i mającego się urodzić na początku września Olka z Torunia. W akcji charytatywnej chodziło o to, aby wśród biegaczy znalazło się 40 chętnych do przypięcia na koszulkę kartki z napisem „biegnę dla Gabrysi i Olka" i oczywiście dobiegnięcie z nią do mety. Jak się okazało już przed startem, chętnych biegaczy, aby biec dla Gabrysi i Olka, było 189. Do akcji przyłączyli się także przeworscy policjanci biorący udział w biegu.

Policyjnym zwycięzcom Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA Polska nagrody wręczał Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku insp. Marek Mendoń oraz Senator RP Mieczysław Golba.  

 

rj