W Kostrzynie o bezpieczeństwo dbają także patrole konne

Data publikacji: 06.08.2017

W policyjnej operacji „Woodstock 2017” biorą udział funkcjonariusze wszystkich pionów. Wśród nich, podobnie jak w roku poprzednim, znaleźli się także stróże prawa, którzy pełnią służbę na koniach. Konne patrole ze Szczecina oraz Poznania strzegą bezpieczeństwa i reagują na łamanie prawa w lasach i parkach w okolicy terenu festiwalu.

Policyjna operacja „Woodstock 2017” wymaga zaangażowania wielu funkcjonariuszy, którzy swoim profesjonalizmem strzegą prawa i zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu oraz mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą. Wśród policjantów biorących udział w operacji są także stróże prawa, którzy codzienną służbę pełnią na koniach. Zadaniem patroli konnych, które przyjechały z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz z Ogniwa Konnego Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, jest przede wszystkim reagowanie na łamanie prawa oraz zapewnianie bezpieczeństwa w lasach i parkach znajdujących się w okolicy festiwalu.

Policjanci przemieszczając się konno mogą bez problemu dotrzeć w miejsca, do których wjazd radiowozem byłby bardzo utrudniony lub niemożliwy. Dzięki współpracy ze strażnikami leśnymi, policjanci bardzo szybko poznali rozlokowanie pobliskich lasów, co usprawnia ich codzienną służbę. Poza terenami zielonymi patrole konne czuwają nad bezpieczeństwem także w centrum Kostrzyna. U wielu uczestników festiwalu oraz mieszkańców niejednokrotnie dało się zauważyć podziw i respekt względem policjantów pełniących służbę na postawnych czworonogach.

Podobnie jak w roku 2016 pracę patroli konnych koordynowała mł. asp. Agnieszka Kacprzak z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, która do Kostrzyna nad Odrą przyjechała jako świeżo upieczony absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i przyszły oficer Policji.

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

foto: sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.22 MB)