Sztab Operacji sercem policyjnych działań

Data publikacji: 05.08.2017

W kostrzyńskim komisariacie na czas trwania Operacji Woodstock 2017 zorganizowano centrum policyjnego dowodzenia. To tutaj przez całą dobę spływają informacje i podejmowane są najważniejsze decyzje. Dzięki sztabowi pracujących tu osób dowódca operacji, insp. Krzysztof Sidorowicz, zna bieżącą sytuację i rozmieszczenie policyjnych sił.

Od początku tygodnia w kostrzyńskim komisariacie pracuje Sztab Operacji Woodstock 2017. Przez całą dobę centrum dowodzenia zbiera informacje od poszczególnych podoperacji. Dzięki temu dowódca działań, insp. Krzysztof Sidorowicz, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. doskonale orientuje się w bieżącej sytuacji.

Szef operacji ma do swojej dyspozycji doświadczonych policjantów. Wraz z nimi gotowy jest do podejmowania nawet najtrudniejszych decyzji. To stąd wydawane są komendy, polecenia i wskazówki. Dzięki grupie profesjonalistów, praca sztabu odbywa się bez zakłóceń. Wydawane dyspozycje i ich realizacja przez służby na terenie miasta, podnosi  poziom bezpieczeństwa. Sztab operacji to nie tylko ludzie, ale także nowoczesny sprzęt. Nim funkcjonariusze mogli rozpocząć służbę w Kostrzynie, ogromną pracę wykonali informatycy i policyjni eksperci od łączności. Skuteczna komunikacja ze służbami możliwa jest dzięki kilometrom przewodów, wielu skomplikowanym połączeniom i właściwej konfiguracji zainstalowanego sprzętu. O sprawność urządzeń przez całą dobę dbają specjaliści. Łączność podczas policyjnej operacji nie może zostać zakłócona.

Wielomiesięczne planowanie i wypracowanie schematów działania sprawdzają się w codziennej pracy sztabu Operacji Woodstock 2017. Dzięki zaangażowaniu wielu policjantów realizowane są zadania, które przekładają się na bezpieczeństwo na terenie Kostrzyna nad Odrą.

 

foto: nadkom. Marcin Maludy

tekst: sierż. sztab. Grzegorz Jaroszewicz