Policjanci przypominają: woda nie wybacza błędów

Data publikacji: 02.08.2017

Jednym z istotnych elementów policyjnego zabezpieczenia Kostrzyna nad Odrą w czasie trwania Przystanku Woodstock są wodne patrole. Przy wysokich temperaturach powietrza wiele osób ochłody szuka nad wodą. Policjanci przypominają, że przepływająca przez Kostrzyn rzeka jest złym miejscem do kąpieli. Funkcjonariusze reagują na wszelkie zachowanie, które zagrażają życiu i zdrowiu.

Po raz kolejny na przepływającej przez Kostrzyn rzece pływają policyjne łodzie. Upalne dni powodują, że sporo osób szuka ochłody. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że wybór rzeki na kąpiel to zły pomysłem. Nieznane dno i silny nurt mogą spowodować, że nawet w niewielkiej odległości od brzegu możemy stracić równowagę. To prosta droga do tragedii. Do tego często dochodzi alkohol spożywany tuż przed wejściem do wody.

Lubuscy policjanci dbają o bezpieczeństwo osób, które wypoczywają nad wodą. Do służby angażowani są doświadczeni funkcjonariusze. Asp. szt. Michał Dolatowski i asp. Jacek Nowak z gorzowskiej komendy przypominają o podstawowych zasadach, ale też stanowczo reagują na wszelkie zachowania odbiegające od normy. W wodzie nie ma miejsca na granie roli bohatera. Wielu wodnych tragedii można by uniknąć, gdyby wypoczywający lepiej wybierali miejsce do kąpieli. To przede wszystkim miejsca bezpieczne i strzeżone przez ratowników. Takim na pewno nie jest rzeka Warta.

Policjanci na wodzie będą pełnili służbę również po zakończonej operacji Woodstock. Sezon letni w pełni, więc pracy policjantom nie zabraknie. Jak pokazuje ich codzienna służba, nadal są osoby, których zachowanie pozbawione jest rozsądku. Właśnie dlatego obecność policjantów na rzekach i jeziorach jest niezbędna.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

video: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.13 MB)