Uroczyste obchody Święta Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji oraz Oddziale Prewencji Policji w Krakowie

Data publikacji: 01.08.2017

1 sierpnia br. w Muzeum Lotnictwa odbyły się obchody Święta Policji funkcjonariuszy służących w Komendzie Wojewódzkiej Policji i Oddziale Prewencji Policji w Krakowie. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego Krzysztof Radwan, p.o. obowiązki Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki oraz liczne grono znamienitych gości wśród których nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców a także przedstawicieli innych służb mundurowych.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Wojewodzie Małopolskiemu przez dowódcę uroczystości nadkom. Rafała Kanię. Następnie wprowadzono Poczet Sztandarowy KWP w Krakowie. Zebranych powitał pełniący obowiązki Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki. W okolicznościowym przemówieniu Komendant podkreślił, że „służba w Policji nie jest łatwa, niesie z sobą wiele wyzwań, wymaga poświęceń i oddania drugiemu człowiekowi. W chwilach niebezpieczeństwa to funkcjonariusze są zazwyczaj pierwszymi osobami, do których zwracają się o pomoc zagrożeni.” Insp. Strzelecki zaznaczył, że to właśnie dzięki rzetelnej służbie funkcjonariuszy rośnie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Małopolski oraz społeczne zaufanie do Policji. Następnie przyszedł czas na życzenia dla policjantów, pracowników cywilnych oraz ich rodzin.

Po powitaniu nastąpiło wręczenie odznaczeń i medali nadanych przez Prezydenta RP oraz Ministra MSWiA. Odznaczenia wręczał Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik w asyście p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Kolejnym punktem apelu było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe 70 funkcjonariuszom Policji po czym insp. Robert Strzelecki uhonorował 16 osób spoza resortu srebrnymi i brązowymi Medalami Za Zasługi dla Policji. Na zakończenie zabrał głos Wojewoda Małopolski dziękując policjantom za ich zaangażowanie w służbie i życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej i poza nią.

Źródło: KWP Kraków

Galeria zdjęć ►