Narkotyki warte sto tysięcy złotych nie trafią na rynek

Data publikacji: 01.08.2017

Podlascy oraz wrocławscy policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zlikwidowali profesjonalną linię produkcyjną służącą m.in. do wytwarzania mefedronu oraz dopalaczy, a także zabezpieczyli kilka kilogramów narkotyków i gotowych środków zastępczych, jak również kilkadziesiąt kilogramów prekursorów narkotykowych, służących do produkcji substancji zakazanych. Zatrzymane osoby zostały już tymczasowo aresztowane.

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań wpadli na ślad przestępczego procederu, który polegał na produkcji oraz wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz środków zastępczych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy dwie osoby.

Podczas przeprowadzonych działań, mundurowi dokonali szeregu przeszukań w trakcie których ujawniono i zabezpieczono m.in. susz ziela konopi innych niż włókniste o wadze 778 gramów, 500 gramów środka zastępczego w postaci 4-CMC, 92 gramy mefedronu, a także 40 gramów amfetaminy. Zlikwidowana również została kompletna linia produkcyjna służąca do wytwarzania narkotyków syntetycznych oraz dopalaczy. Dodatkowo, funkcjonariusze zabezpieczyli 3 litry substancji psychoaktywnej w postaci 4-CMC w fazie wytrącania, a także kilkadziesiąt kilogramów prekursorów narkotykowych.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to około 100 tysięcy złotych. Zatrzymane osoby zostały już tymczasowo aresztowane. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Jest to już kolejne laboratorium zlikwidowane przez podlaskich policjantów. W lipcu 2016 roku funkcjonariusze z Białegostoku wspólnie z policjantami słowackimi, dokonali rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, mającej na koncie nielegalne wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków narkotycznych (czytaj więcej: Zorganizowana grupa przestępcza rozbita - 19.07.2016 r.).

Źródło: KWP Białystok