Policjanci z Dzierżoniowa spełnili marzenia 13-letniego Stasia

Data publikacji: 01.08.2017

„Spotkać się z policjantem, podać mu rękę i zobaczyć policyjny radiowóz.” – to było największe marzenie 13-letniego Stasia, mieszkańca Dobrocina. Marzenie niepełnosprawnego chłopca zostało spełnione dzięki policjantom z Wydziału Prewencji dzierżoniowskiej komendy. Czasami, żeby spełnić marzenia i wywołać na czyjejś twarzy ogromny uśmiech, wystarczy naprawdę niewiele. Przekonali się o tym policjanci z dzierżoniowskiej komendy.

Niespełna 13-letni Staś, mieszkaniec Dobrocina, marzył by móc spotkać się z policjantem, podać mu rękę i zobaczyć policyjny radiowóz. Marzeniami podzielił się z babcią – która następnie zwróciła się do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie z prośbą o spotkanie. Niepełnosprawny chłopiec urodziny obchodził w niedzielę 30 lipca.

Po południu pod jego dom podjechały dwa radiowozy, umundurowani funkcjonariusze wyszli z pojazdów, na których widok chłopiec oddał honory. Niebywałe szczęście i emocjonujące chwile dla wszystkich uczestników urodzinowego przyjęcia. Od funkcjonariuszy chłopiec otrzymał w prezencie czapkę policyjną garnizonową oraz Brązową Odznakę Zasłużony Policjant, którą ofiarował mu Naczelnik Wydziału Prewencji.

Stasiu w policyjnej czapce zasiadł w radiowozie, a z jego ust nie schodził uśmiech. Był bardzo dumny z siebie i swoją radością zarażał wszystkich. To było niebywałe szczęście móc sprawić przyjemność i niewielkim gestem, dobrą organizacją móc spełnić marzenie dziecka.

W spotkaniu uczestniczył dzielnicowy, który nie tylko pokazał chłopcu radiowóz, ale również wytłumaczył do czego jest wykorzystywany w codziennej służbie. Kolejną niespodzianką przygotowaną przez funkcjonariuszy był pokaz psa służbowego.

Przewodnik psa umożliwił chłopcu bliski kontakt z czworonogiem. Stasiu był zachwycony.

(KWP we Wrocławiu / kp)