Srebro The World Games 2017 dla policjanta z OPP w Katowicach

Data publikacji: 01.08.2017

Policjant z katowickiego oddziału prewencji stanął na drugim stopniu podium w Światowych Igrzyskach Sportowych w Ju-Jitsu. Starszy sierżant Rafał Riss startował w formule „Fightng” w kategorii +94 kg. W walce finałowej zmierzył się z francuzem Alexandrem Fromange. To kolejny medal przywieziony przez policjanta z międzynarodowych zawodów. W listopadzie 2016 zdobył najwyższe podium w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu we Wrocławiu.

Sukcesem dla starszego sierżanta Rafała Rissa zakończyły się Światowe Igrzyska Sportowe w Ju-Jitsu zorganizowane po raz pierwszy we Wrocławiu. Policjant w walce finałowej w formule „Fighting” w kategorii +94 kg musiał tym razem uznać wyższość francuskiego rywala. Uległ w stosunku punktowym 5-7. Do kolekcji medalowej dołożył srebrny medal Światowych Igrzysk Sportowych.

Srebrny medal nie jest jedynym, jaki w ostatnim czasie zdobył sierżant Rafał Riss. W czerwcu 2017 roku zdobył złoto w Mistrzostwach Europy w Ju-Jitsu zorganizowanych w miejscowości Banja Luka w Serbii, w listopadzie 2016 roku wygrał Mistrzostwa Świata we Wrocławiu, w maju 2016 roku zajął 2 miejsce w turnieju Paris Open, a w listopadzie 2015 roku wywalczył 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w Bangkoku.

Rafałowi i jego koleżankom oraz kolegom z reprezentacji serdecznie gratulujemy!

Źródło: KWP Katowice