Zakończyły się na Dolnym Śląsku Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017 – było dużo sportowych emocji, medali i przede wszystkim było bezpiecznie

Data publikacji: 31.07.2017

Za nami X już edycja Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games, które w 2017 roku odbyły się na terenie Dolnego Śląska. Podczas igrzysk rywalizowali sportowcy z ponad 100 państw, reprezentujący 31 rodzajów sportów nieolimpijskich. Poszczególne konkurencje rozgrywane były w sumie na 24 obiektach sportowych. Nad bezpieczeństwem zawodników, kibiców i mieszkańców czuwali dolnośląscy policjanci. W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działało centrum dowodzenia, które koordynowało zadania realizowane przez Policję na terenie województwa. Podczas 10 - dniowego The World Games 2017, – było dużo sportowych emocji, medali i przede wszystkim było bezpiecznie.

Przez 10 dni, w ramach Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 na Dolnym Śląsku rywalizowali sportowcy z ponad 100 państw, reprezentujący 31 różnego rodzaju sportów nieolimpijskich. Rozgrywane zawody przyciągały rzesze kibiców, którzy dopingowali nie tylko polskich sportowców. Wszystkie miejsca, gdzie odbywają się zawody i trasy przemieszczania się kibiców, monitorowane były przez policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem tej światowej rangi imprezy sportowej.

Podczas przebiegu igrzysk nie odnotowano żadnych przypadków zakłócenia ładu i porządku publicznego. Dolnośląscy policjanci realizowali swoje zadania w wielu obszarach. To m.in. zabezpieczenie miejsc przebywania i przemieszczania się kibiców na terenie miasta, tras dojścia do obiektów sportowych, czy też zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W zabezpieczeniu udział brali policjanci z całego województwa dolnośląskiego, z niemalże wszystkich komórek organizacyjnych. W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od 19 lipca 2017 r. działało centrum dowodzenia, które koordynowało zadania realizowane przez Policję na terenie województwa.

W ramach zabezpieczenia policjanci ściśle współpracowali też z organizatorem, Urzędem Miasta Wrocławia, Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz innymi podmiotami i służbami odpowiedzialnych w ramach własnych kompetencji za bezpieczeństwo.

W The World Games 2017 organizowanym na terenie województwa dolnośląskiego, objętym Honorowym Patronatem przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, udział wzięło około 4 tys. zawodników.

X Światowe Igrzyska Sportowe, to ogromne przedsięwzięcia wymagające od wielu podmiotów i służb odpowiedniego przygotowania oraz koordynacji działań, m.in. dotyczących bezpieczeństwa. Dlatego dolnośląscy policjanci już znacznie wcześniej przygotowywali się do zabezpieczenia tej imprezy sportowej, która na Dolny Śląsk przyciągnęła ogromną ilość kibiców z całego świata.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Zakończyły się na Dolnym Śląsku Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017 – było dużo sportowych emocji, medali i przede wszystkim było bezpiecznie

Pobierz plik Zakończyły się na Dolnym Śląsku Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017 – było dużo sportowych emocji, medali i przede wszystkim było bezpiecznie (format mp4 - rozmiar 24.79 MB)