Złoto The World Games 2017 dla policjantki z Bielska-Białej

Data publikacji: 31.07.2017

Sierż szt. Marta Waliczek, na co dzień pełniąca służbę w Bielsku-Białej, wywalczyła złoto w Światowych Igrzyskach Sportowych w kick-boxingu. W zwycięskiej walce w formule K1 w wadze do 60 kg, pokazała serce do walki i dużą odporność na ból. To już kolejny sportowy sukces policjantki, która na swoim koncie ma między innymi tytuły Mistrzyni Świata oraz Europy.

Policjantka z Bielska-Białej sierż.szt. Marta Waliczek wzięła udział w The World Games 2017 - Światowych Igrzyskach Sportowych we Wrocławiu. Policjantka odniosła kolejny sukces w swojej karierze sportowej zdobywając złoty medal w kick-boxingu. Zwycięską walkę o złoto rozegrała w kategorii do 60 kg z rywalką z Meksyku Melissa Martinez Acevez.

Sierż. szt. Marta Waliczek swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 12 lat, trenując karate, a od ponad 10 lat z powodzeniem uprawia kick-boxing. Od zawsze marzyła o służbie w mundurze. W policyjne szeregi wstąpiła w roku 2006. Była wychowawcą w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej. Pracę w policji zaczęła od ogniwa patrolowo-interwencyjnego, a aktualnie pełni służbę w bielskim referacie Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach, kontynuując jednocześnie karierę sportową. Odnosi liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Jest m.in. potrójną mistrzynią świata i mistrzynią Europy w kickboxingu, zdobyła złoty medal w Pucharze Świata w Budapeszcie, a złoto w Światowych Igrzysk Sportowych, to jej kolejny wielki sukces.

Mistrzyni serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze zwycięstwa!