Przedstawiciele niemieckiej Policji z wizytą na Mazowszu

Data publikacji: 28.07.2017

Przez ostatnie cztery dni (25-28 lipca br.) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu mieli zaszczyt gościć pięcioosobową delegację Prezydium Policji Kraju Związkowego Brandenburgii, na czele z panem Rogerem Hoppnerem. Była to rewizyta, która była okazją do wymiany doświadczeń związanych ze zwalczaniem przestępczości międzynarodowej.

Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu funkcjonariusze gościli przedstawicieli niemieckiej Policji. W ramach wizyty, delegaci zwiedzili między innymi obiekty Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Laboratorium Centralnego Biura Śledczego Policji. Goście mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia i doskonalenia zawodowego polskiej Policji. W ramach dyskusji uczestnicy wymieniali się spostrzeżeniami, a także dzielili doświadczeniami w obszarze szkolnictwa policyjnego funkcjonującego w obu krajach. W kolejnej części wizyty niemieccy policjanci odwiedzili Zespół Strzelnic Centrum Szkolenia Policji, którego prezentacji dokonali funkcjonariusze Zakładu Interwencji Policyjnych. Członkowie delegacji byli pod dużym wrażeniem nowoczesnej infrastruktury obiektu, który umożliwia zapewnienie najwyższego poziomu kształcenia w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, a co za tym idzie – przygotowanie policjantów do zgodnego z prawem i skutecznego użycia broni palnej.

Na zakończenie swojego pobytu w Legionowie członkowie delegacji złożyli wizytę w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych Centralnego Biura Śledczego Policji, zlokalizowanym na terenie CSP.

Niemieccy delegaci wzięli też udział w uroczystych obchodach Mazowieckiego Święta Policji, ktore odbyły się wczoraj w Siedlcach. Korzystając z okazji goście zwiedzili nową komendę siedleckich funkcjonariuszy, gdzie wspólnie z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wymienili doświadczenia z zakresu zwalczania przestepstw kryminalnych.

Wizyta przedstawicieli niemieckiej Policji była okazją do wymiany doświadczeń dotyczących procedur i sposobów zwalczania i zapobiegania przestępczości w Polsce i Niemczech. Policjanci wymieniali też doświadczenia odnośnie form szkolenia mundurowych. Wzajemne odwiedziny niewątpliwie zacieśniają relacje i współpracę pomiędzy Policją polską i niemiecką.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu