Mundurowi oddali krew potrzebującemu 5-letniemu Piotrusiowi

Data publikacji: 21.07.2017

Czwarta w tym roku akcja zbiórki krwi zorganizowana przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu zakończona. Odbyła się ona w ramach akcji „Życiodajny krwioobieg". Mundurowi oddawali krew, która trafi do chorującego na białaczkę 5-letniego Piotrusia.

Praca w Policji, Straży Pożarnej to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie mundurowi odpowiedzieli na apel organizatorów zbiórki.

Wśród oddających krew znaleźli się m.in. policjanci operacyjni KWP, którzy oddali krew jako pierwsi, pracownicy cywilni komendy, a także wiceprezes OSP m. Radomia, a na co dzień członek Zespołu Prasowego KWP – Rafał Jeżak. Pomysłodawcą zbiórki był nadkom. Hieronim Seta, zastępca naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP, a zarazem radny z gminy Klwów, z której pochodzi potrzebujące dziecko. W „krwiobusie”, od 14 osób, udało się zebrać ponad 6 litrów krwi, a wszyscy chętni mogli oddać ten życiodajny płyn w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu, aż do wieczora.

W kwietniu, w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą” prawie 900 funkcjonariuszy służb mundurowych z Mazowsza oddało 385 litrów krwi. Warto też przypomnieć, że KWP zs. w Radomiu już 13 lat organizuje systematyczne zbiórki. Przez ten czas oddano już ponad 1000 litrów krwi.

Tym razem mundurowi oddawali krew dla pięcioletniego Piotrusia z gminy Klwów, u którego stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Czeka go chemioterapia. Rak krwi, jakim jest białaczka, wymaga przetaczania krwi. Do leczenia dziecka potrzeba więc bardzo dużo krwi.

Krew można cały czas oddawać w każdym punkcie poboru dowolnego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, należy tylko poinformować stację, że pobór odbywa się na rzecz Piotrusia Pawelca – 7 Oddział Onkohematologii Dzieci Młodszych, Centralny Szpital Kliniczny im. Marii Konopnickiej w Łodzi.

(KWP zs. w Radomiu / mg)