Wojewódzkie obchody Święta Policji na Opolszczyźnie

Data publikacji: 20.07.2017

Główne uroczystości związane ze Świętem Policji na Opolszczyźnie odbyły się w tym roku 19 lipca w Krapkowicach. Policjanci otrzymali odznaczenia i wyróżnienia. Były też mianowania na kolejne stopnie służbowe. W obchodach Święta Policji uczestniczył między innymi Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 mszą świętą w kościele pw. św. Mikołaja w Krapkowicach. Po godzinie 12:00 na krapkowickim rynku odbyły się główne uroczystości, których gospodarzem był Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta.

W obchodach uczestniczyli: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, parlamentarzyści Opolszczyzny, Wojewoda Opolski, Marszałkowie Województwa Opolskiego, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, duchowieństwa, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji społecznych oraz mieszkańcy Opolszczyzny.

Funkcjonariusze naszego garnizonu otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe, były też mianowania na kolejne stopnie służbowe. W całym województwie opolskim awanse - we wszystkich korpusach – otrzymało 714 funkcjonariuszy. W trakcie dzisiejszej uroczystości, akty mianowania otrzymało 24 wytypowanych policjantów garnizonu opolskiego. W tym roku, w całym garnizonie opolskim, odznaczonych i wyróżnionych zostało łącznie 89 osób. Wyróżnieni zostali także zwycięzcy konkursu na najpopularniejszego dzielnicowego Opolszczyzny.

Źródło: KWP Opole