Kradli pojazdy w Europie – grupa rozbita przez lubelski CBŚP

Data publikacji: 19.07.2017

Co najmniej kilkadziesiąt kradzieży pojazdów w Polsce ma na swoim koncie grupa przestępcza rozbita przez policjantów lubelskiego CBŚP. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn trudniących się tym procederem, jak też odzyskali 4 skradzione pojazdy. Namierzyli również dziuplę samochodową, w której przechowywane były kradzione części. Mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jeden z nich kierowania nią. Trzech spędzi najbliższe trzy miesiące w tymczasowym areszcie.

Funkcjonariusze lubelskiego CBŚP od kilku miesięcy zajmowali się rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami pojazdów. Ustalili skład grupy i zaplanowali akcję zatrzymań. Jednocześnie w mazowieckim i lubelskim zostało zatrzymanych 4 mężczyzn w wieku od 31 do 43 lat. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania, policjanci znaleźli narzędzia służące do włamań do pojazdów. Trafili też na dziuplę samochodową w powiecie parczewskim, w której był częściowo zdekompletowany citroen C4 skradziony w Kielcach i podzespoły samochodowe pochodzące z kilkunastu pojazdów skradzionych w Polsce, Niemczech, Belgii oraz Wielkiej Brytanii. 

Policjanci już wiedzą, że grupa ma na koncie kilkadziesiąt kradzieży i prób kradzieży pojazdów w  województwach: lubelskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim oraz podkarpackim.

Policjanci do tej pory odzyskali cztery pojazdy: citroen C3 skradziony w Warszawie, citroen C4 skradziony w Ożarowie Mazowieckim, ford S-Max skradziony w Rzeszowie i ford S-Max skradziony w Lublinie. Wszystkie te pojazdy z powrotem trafiły do właścicieli.

W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie, mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się  kradzieżami pojazdów i paserstwa pojazdów. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Zatrzymane osoby są dobrze znane policji. Były już notowane za pobicia, włamania, kradzieże.

Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.

Źródło: CBŚP