Za nami XV Międzynarodowe Mistrzostwa Policjantów w Pływaniu Długodystansowym.

Data publikacji: 14.07.2017

Na jeziorze Kierskim jak co roku rozegrane zostały XV Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym. Zawody zorganizowane były przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu w ramach 50-go Międzynarodowego Maratonu Pływackiego „Wpław przez Kiekrz 2017”. Do rąk najlepszych policyjnych zawodników trafiły puchary od Komendanta Głównego Policji.

8 lipca br. nad jeziorem w Kiekrzu koło Poznania, odbyła się 50. edycja najstarszego maratonu pływackiego w Polsce pn. „Wpław przez Kiekrz”, w ramach którego od 15 lat rozgrywają się Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym. Coroczny maraton przyciąga liczną grupę miłośników pływania, tym razem startowało: 20 policjantów, 1 emerytowany policyjny i 1 pracownik policji. Punktem startowym a zarazem metą siedmiokilometrowej trasy była plaża Żeglarskiego Ludowego Klubu Sportowego na ul. Wilków Morskich 2 w poznańskim Kiekrzu.

Niestety tego dnia od samego początku warunki atmosferyczne nie sprzyjały zawodnikom. Z uwagi na burzę, kierując się względami bezpieczeństwa po przepłynięciu odcinka 1500 m, postanowiono przerwać zawody. Ustalono, iż klasyfikacji o puchar podlegać będą wyniki osiągnięte do momentu przerwania zawodów. Spośród mężczyzn najszybszym okazał się Tomasz Szczyrba plasując się na 1. miejscu. Z kolei pierwsze miejsce na podium w kategorii policjantek zajęła Agnieszka Burdelak. Puchary od Komendanta Głównego Policji, wręczone zostały zwycięzcom przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu – podinsp. Michała Kominowskiego.

Poniżej prezentujemy najlepsze wyniki wśród policjantów.

W kategorii kobiet:
1. Agnieszka Burdelak – KWP Wrocław
2. Katarzyna Sammler KWP Poznań
3. Karolina Scislowicz OPP Bydgoszcz

W kategorii mężczyzn:
1. Tomasz Szczyrba – KWP Poznań
2. Maciej Lubas – CBŚP Bydgoszcz
3. Marcin Kiepas – KWP Kielce

Źródło: KWP Poznań