Poznaliśmy zwycięzców świętokrzyskiego finału zawodów „Patrol Roku 2017”

Data publikacji: 14.07.2017

Łącznie 14 policyjnych patroli z Wydziałów Prewencji ze wszystkich komend powiatowych województwa świętokrzyskiego, a także Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wzięło udział w wojewódzkich eliminacjach Turnieju Par Patrolowych pn. „Patrol Roku 2017”. Wczoraj (13 lipca br.) po przeprowadzeniu 3 konkurencji zostali wyłonieni zwycięscy, którzy otrzymali gratulacje od m.in. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Dariusza Augustyniaka.

Wczoraj po godzinie 8 na terenie strzelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozpoczęły się eliminacje XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji pn. „Patrol Roku 2017”. Tuż po tym jak podinsp. Andrzej Skotnicki z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach przywitał 28 uczestników, rozpoczęły się kilkugodzinne zmagania.

Pierwszym etapem był praktyczny sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego. Każdy z uczestników otrzymał 12 sztuk amunicji. Na początku policjanci musieli pokonać blisko 100 metrowy tor przeszkód, następnie w określonym czasie oddawali 6 jak najcelniejszych strzałów zza przesłony do oddalającej się tarczy, a kolejno wymieniali magazynek i oddawali koleje 6 strzałów do ukazującej się na krótki czas tarczy.

Następnie w pełni umundurowani funkcjonariusze przystąpili do sprawdzianu sprawności fizycznej. Został on ułożony w taki sposób, by zweryfikować ogólna motorykę policjantów.

Ostatnim elementem konkursu był wymagający test wiedzy. W ciągu 40 minut uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na 40 pytań z zakresu przepisów kodeksu wykroczeń, kodeksu karnego, a także przepisów prawa o ruchu drogowym. Znalazły się w nim również pytania odnośnie restrykcyjnych warunków i przypadków użycia broni palnej, a także środków przymusu bezpośredniego.

Wyłonieni zwycięzcy konkursu otrzymali gratulacje od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Dariusza Augustyniaka, Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzeny Piórkowskiej, Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Kielcach mł. insp. Anny Adamczyk-Kity oraz przewodniczącego Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego kom. Jerzego Kaniewskiego.

W trójce najlepszych drużyn znaleźli się:

Miejsce pierwsze: st. post. Krzysztof Kular oraz st. post. Przemysław Karaś  – KPP w Busku - Zdroju

Miejsce drugie: st. sierż. Łukasz Stępień oraz st. post. Marcin Bis – KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Miejsce trzecie: st. post. Mirosław Wąchocki oraz sierż. Piotr Skłodowski – KMP w Kielcach

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Patronat honorowy nad zawodami objął Wojewoda Świętokrzyski oraz przewodniczący Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego.

Źródło: KWP Kielce