Święto Policji i "Dzień Otwarty" w słupskiej szkole

Data publikacji: 13.07.2017

Zapraszamy na dwudniowe obchody Święta Policji i jednocześnie kolejną odsłonę cyklicznej imprezy „Dzień otwartej Szkoły Policji”. Już w najbliższą niedzielę, zgodnie z wieloletnią tradycją, obchody rozpoczną się uroczystą msza świętą, z pełnym ceremoniałem i udziałem policyjnej orkiestry reprezentacyjnej.

Obchody policyjnego święta zainauguruje w najbliższą niedzielę, o godz. 10.00, uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe przy ulicy Piłsudskiego w Słupsku. Liturgii przewodniczyć będzie ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej bp Edward Dajczak. W nabożeństwie udział wezmą też przedstawiciele ścisłego kierownictwa polskiej Policji oraz Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W tym roku świąteczne obchody - organizowane na terenie Szkoły Policji - będą wspólnym świętowaniem policjantów Szkoły Policji i Komendy Miejskiej.

W poniedziałek, 17 lipca, od godziny 9 do 12 Szkoła Policji otwiera swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych w ramach dnia otwartego - wejście wyłącznie główną bramą u zbiegu ulic Kilińskiego i Partyzantów.
Dla osób zwiedzających przygotowaliśmy wiele atrakcji, wśród których znalazły się pokazy sprzętu policyjnego, ale także strażackiego i wojskowego. Zainteresowane osoby będą mogły oznakować swojej rowery - warunkiem jest posiadanie dowodu zakupu oraz dokumentu tożsamości.

W trakcie „dnia otwartego” będzie można również obejrzeć zbiory w Izbie Historii Kryminalistyki, które pochodzą z ubiegłego wieku oraz eksponaty w średniowiecznej sali tortur. Równolegle w szkolnej auli (dawne kino „Gwardia”) wyświetlane będą filmy poświęcone działalności Szkoły Policji.

Zwiedzaniu obiektów towarzyszyć będą pokazy interwencji i wyszkolenia w wykonaniu wykładowców Szkoły Policji oraz Komendy Miejskiej. Ostatnim punktem naszej imprezy będzie uroczysty apel na głównym placu apelowym.

Niedziela, 16 lipca

godz. 10.00 - uroczysta msza św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe.

Poniedziałek, 17 lipca

godz. 9.00 - „Dzień otwartej Szkoły Policji”, godz. 12.30 - uroczystości oficjalne na głównym placu apelowym
godz. 13.20 - koncert Orkiestry Reprezentacyjnej z KWP we Wrocławiu

W tym roku - po raz pierwszy - przeprowadzimy transmisję na żywo z uroczystości za pośrednictwem serwisu YouTube. Transmisja i link będą dostępne na stronie Szkoły Policji w Słupsku.

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku