Bielscy policjanci na „Senioraliach Wojewódzkich”

Data publikacji: 12.07.2017

Jak nie dać się oszukać i nie stać ofiarą przestępstwa na „wnuczka”. Jak ustrzec się przed kieszonkowcami, odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie przed włamywaczami oraz bezpiecznie poruszać się po drogach. Te i wiele innych policyjnych porad mogli wysłuchać uczestnicy „Senioralii Wojewódzkich”, którzy licznie zgromadzili się w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej.

Impreza zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Gminę Bielsko-Biała. Jej celem była promocja zdrowia osób starszych, w tym edukacja zdrowotna, a także zachęcanie seniorów do podejmowania aktywności fizycznej, społecznej i do integracji międzypokoleniowej. Na uczestników czekało szereg atrakcji. Podczas imprezy osoby starsze mogły skorzystać z badań profilaktycznych, konsultacji ze specjalistami z dziedziny zdrowia, pozyskać informacje na temat zdrowego stylu życia oraz uczestniczyć w zajęciach ruchowych oraz warsztatach z rękodzieła, np. decoupage, szydełkowaniu i papieroplastyce. Osoby, które przyszły z wnukami mogły przekazać je pod opiekę w specjalnie do tego utworzonej strefie wykorzystującej plac zabaw zlokalizowany w parku. Zorganizowany został także mały catering oraz wiele, wiele innych atrakcji.

Policjanci z Bielska-Białej włączyli się w to przedsięwzięcie. W specjalnie utworzonym stoisku profilaktycznym, seniorzy mogli porozmawiać z mundurowymi o swoim bezpieczeństwie. Chętnie wysłuchali porad, jak ustrzec się przed oszustami, sprawcami rozbojów czy przechytrzyć kieszonkowców. Osoby starsze dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, a także w ruchu drogowym. Policjanci zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Na każdego uczestnika imprezy czekała ulotka z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz odblaskowe opaski. Chętni mogli przymierzyć elementy policyjnego wyposażenia używane w czasie zabezpieczenia imprez masowych. Policjanci zachęcali starsze osoby do korzystania z nowoczesnych aplikacji – Mapy zagrożeń oraz do łatwego kontaktu z dzielnicowym za pośrednictwem aplikacji Moja komenda.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i do uroczego Parku Słowackiego przyciągnęło tłumy aktywnych seniorów z Bielska-Białej i okolic.

Źródło: KWP Katowice