Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji: 07.07.2017

Około 7 kilogramów marihuany, amfetaminy, mefedronu i haszyszu zabezpieczyli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sprawa jest rozwojowa. Mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali wczoraj, 06.07.br., mężczyznę podejrzewanego o posiadanie dużej ilości narkotyków. Sprawa wyszła na jaw, dzięki miejscowym kryminalnym, którzy w trakcie przeszukania jednej z piwnic na terenie Starogardu Gdańskiego ujawnili znaczną ilość środków odurzających. Marihuana, amfetamina, mefedron i haszysz ukryte były w torbie podróżnej, plastikowej walizce oraz koszu łazienkowym.

Kryminalni doprowadzili do komendy 26-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące zabezpieczonych środków odurzających. Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Gdańsk)