Profilaktyczny Reksio na "KAMERALNYM LECIE"

Data publikacji: 06.07.2017

Jak bezpiecznie spędzać wakacje, jak zachowywać się nad wodą, czy też jak pomagać choremu przyjacielowi mogli dowiedzieć się najmłodsi uczestnicy „Kameralnego Lata". Prewencyjne porady przekazywały policjantki z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu oraz bohater kreskówki Reksio, w czasie specjalnych seansów kinie Helios.

Kolejny raz od początku organizowania Kameralnego Lata w Radomiu przygotowano specjalne pokazy dla dzieci. Tegoroczny pomysł zbiegł się z 50-urodzinami Reksia. W czwartkowe przedpołudnie sala kina „Helios" pękała w szwach. Wypełniona była wielbicielami pomysłu Lechosława Marszałka i stworzonych przez niego kreskówkowych postaci.

Z widownią spotkały się też policjantki z KWP oraz przewodnik psa z radomskiej KMP. Wprowadzili dzieci w zagadnienia dotyczące bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w wakacje oraz opowiedzieli na czym polega praca policyjnego czworonoga. W bardzo prostych i przystępnych słowach przekazywała im wiedzę z zakresu prewencji kryminalnej. Oczywiście nie obyło się także bez konkursów dla dzieci.

I chociaż od powstania animowanej serii minęło już 50 lat, to powstałe filmy pozostają nadal aktualne i w swojej pomysłowości prześcigają produkowane obecnie bajki dla dzieci.

Źródło: KWP zs. w Radomiu