Białostoccy policjanci zatrzymali 25 poszukiwanych

Data publikacji: 05.07.2017

Policjanci w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali 25 osób poszukiwanych przez prokuratury i sądy. Dziewięciu z nich było poszukiwanych w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Skuteczne rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych przyniosły pozytywne efekty.

Policjanci, w wyniku intensywnej pracy, zatrzymali od minionej środy 25 osób poszukiwanych na terenie powiatu białostockiego. Poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pracę. Ukrywali się u swoich znajomych lub rodziny. Dziewięciu z nich ma do odbycia karę od 6 miesięcy do nawet 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

Jeden z mężczyzn wpadł w ręce mundurowych, w minioną środę, w jednym z mieszkań na Nowym Mieście. 39-latek poszukiwany był listem gończym przez Komisariat Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Bydgoszczanin ukrywający się w Białymstoku trafił do policyjnego aresztu i teraz czeka na odbycie kary 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Natomiast, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Choroszczy, w miniony piątek, zatrzymali poszukiwanego 22-latka. Mieszkaniec gminy Dobrzyniewo Duże na podstawie wyroku białostockiego sądu spędzi „za kratkami” najbliższe 7 miesięcy. Miesiąc krócej natomiast w więzieniu spędzi 50-letni białostoczanin, którego na osiedlu Antoniuk zatrzymali operacyjni z białostockiej „trójki”. Kilka godzin później na tym samym osiedlu  policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali poszukiwanego listem gończym 21-letni mieszkańca miasta. Mężczyzna za kradzież, wyrokiem Sądu Okręgowego w Białymstoku, najbliższe 2 lata spędzi w więzieniu. Tego samego dnia po godzinie 9.00 policjanci z Komisariatu Policji w Zabłudowie zatrzymali 51-latka w jego miejscu zamieszkania. Na podstawie zarządzenia Sądu Okręgowego w Białymstoku mężczyzna za znęcanie się ma do odbycia karę 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Kolejną osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości, był 25-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna poszukiwany listem gończym przez sąd został zatrzymany wczoraj na osiedlu Mickiewicza. Teraz w areszcie czeka na odbycie kary więzienia w wymiarze 1 roku i 8 miesięcy. Tego samego dnia białostoccy policjanci zatrzymali także 33-letniego mieszkańca gminy Supraśl, który był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu i odbycia kary 1 roku więzienia. W gminie Zawady natomiast mundurowi ujawnili poszukiwanego 50-latka, który na postawie decyzji Sądu Rejonowego w Zambrowie miał do odbycia karę za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna trafił już na 8 miesięcy do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Również wczoraj, po godzinie 20.00 patrol z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podczas legitymowania 38-latka w centrum miasta ustalił, że jest on poszukiwany przez sąd. Mężczyznę przewieziono do aresztu, gdzie czeka na odbycie kary 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodatkowo białostoccy policjanci zatrzymali jeszcze 14 osób poszukiwanych w celu doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia od 2 do 14 dni zastępczej kary za niezapłacenie grzywny oraz do ustalenia miejsca pobytu.

Codziennie ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się policjanci wyspecjalizowani w sprawach poszukiwawczych.

Źródło: KWP Białystok