Już szósty posterunek odtworzony w kujawsko-pomorskim

Data publikacji: 04.07.2017

Wczoraj (03.07.2017 r.) w Złejwsi Wielkiej, w powiecie toruńskim, odbyło się uroczyste otwarcie odtworzonego Posterunku Policji. W uroczystościach uczestniczyli znamienici goście. To już szósty posterunek odtworzony w województwie kujawsko-pomorskim.

Podczas uroczystego otwarcia Posterunku Policji w Złejwsi Wielkiej udział wzięli m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Starosta Toruński Mirosław Graczyk, Wójt Gminy Zławieś Wielka Jan Surdyka, posłowie na Sejm RP, zaprzyjaźnione służby mundurowe oraz policjanci na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Pawłem Spychałą, a także mieszkańcy i funkcjonariusze z posterunku.

Po złożeniu meldunku przez Dowódcę uroczystości głos zabrał Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który odczytał okolicznościowy list pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podczas uroczystości Wojewoda Kujawsko-Pomorsk i Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy symbolicznie przekazali klucze do posterunku jego Kierownikowi asp. sztab. Krzysztofowi Kwietniewskiemu.

Część oficjalną zakończyło poświęcenie budynku posterunku przez Kapelana kujawsko-pomorskich policjantów księdza prałata Stanisława Kotowskiego.

1 stycznia 2011 r. Posterunek Policji w Złejwsi Wielkiej został zlikwidowany, a funkcjonariusze zostali włączeni w strukturę Komisariatu Policji w Chełmży. Po ponownym otwarciu Posterunek Policji w Złejwsi Wielkiej będzie liczył 11 policjantów: kierownika, 3 dzielnicowych, 2 kryminalnych i 5 patrolowo–interwencyjnych.

Otwarcie posterunków jest naszą odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, samorządów, ale też jest wynikiem policyjnych analiz. Nie udałoby się to bez wsparcia samorządów, które przekazały znaczne środki na kompleksowy remont pomieszczeń i dostosowanie ich dla potrzeb policji.

Ogromne słowa podziękowania należą się dla Wójta Gminy Zławieś Wielka i Starosty Toruńskiego. Przybliżone koszty wyremontowania i dostosowania budynku przy ul. Słonecznej 10 w Złejwsi Wielkiej na potrzeby posterunku policji wyniosły 180 tys. zł, które poniósł Wójt Gminy Zławieś Wielka. Wsparcia finansowego udzielił również Starosta Powiatowy przeznaczając kwotę 22 tys. zł. na zakup mebli biurowych. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy przeznaczyła kwotę 100 tys. zł. na wyposażenie posterunku w środki łączności i informatyki. Nieruchomość, w której funkcjonować będzie posterunek jest własnością gminy Zławieś Wielka.

Podczas uroczystości wręczono nagrody przyznane strażakom i policjantowi przez Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za uratowanie życia 9-miesięcznego chłopca, który zakrztusił się podczas jazdy samochodem.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wraz z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim podziękowali także ekipie Telewizji Polskiej Oddział Bydgoszcz za materiał filmowy, dzięki któremu mieszkańcy całej Polski mogli zobaczyć akcje ratowania malucha.

Źródło: KWP Bydgoszcz