"KAMERALNE LATO 2017" ROZPOCZĘTE!

Data publikacji: 03.07.2017

Festiwal "Kameralne Lato 2017" wystartował! Kolejny dzień festiwalowy rozpoczął się od spotkania z dziennikarzami. Omówiono między innymi charakter filmowych scen, które powstaną w najbliższych dniach. Twórcy w swoich filmach będą starali się przekazać m.in. informacje, jak nie stać się ofiarą cyberprzestępców, czy też, jak nie paść ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka”. Patronat nad festiwalem objął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się od spotkania organizatorów z dziennikarzami i przedstawienia najważniejszych założeń festiwalu. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele KWP zs. w Radomiu, a także scenarzystka Agnieszka Kruk i reżyserzy Katarzyna Klimkiewicz i Grzegorz Zariczny, którzy będą koordynować produkcję tegorocznych filmów festiwalowych.

Warto przypomnieć, iż celem festiwalu jest zarówno promocja młodego polskiego kina, jak i w takim samym stopniu kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz - realizowana wspólnie z Policją - profilaktyka społeczna. W tym roku powstaną cztery spoty mówiące o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przestrzegające przed spożywaniem „dopalaczy”, jak nie stać się ofiarą cyberprzestępców, czy też, jak nie paść ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka”. Na filmami będą pracowali młodzi twórcy z Polski, Węgier, Włoch i Francji.

Konkurs Główny festiwalu prezentuje najlepsze polskie filmy krótkometrażowe zrealizowane przez młodych twórców - głównie studentów i absolwentów szkół filmowych. W opinii jury w roku ubiegłym konkurs miał niezwykle wysoki i bardzo wyrównany poziom. Tak będzie i w tym roku. Staranna, obecnie przeprowadzana preselekcja wyłoni najlepsze filmy animowane, dokumentalne i fabularne. Jury przyzna nagrodę główną - ZŁOTEGO ŁUCZNIKA dla najlepszego filmu oraz nagrody specjalne. Przyznana zostanie również statuetka KWP zs. w Radomiu za film promujący ważne zagadnienia społeczne.

Równie ważną częścią festiwalu są warsztaty, organizowane w myśl zasady „od pomysłu do premiery", skierowane do młodzieży, studentów i osób rozpoczynających karierę zawodową, realizowane pod opieką doświadczonych filmowców. Warsztaty mają także pomóc w przekazaniu młodzieży dobrych wzorców, zachęcać do rozwoju osobistego i uczyć korzystania z dóbr kultury.

Źródło: KWP zs. w Radomiu