Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

St. post. Szymon Kulka wicemistrzem Europy w lekkiej atletyce

Zamieszczony Data publikacji 28.06.2017
We francuskim Lille Metropole, w dniach 23-25 czerwca br. odbyły się siódme, drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Dla Reprezentacji Polski zdobycie tytułu Wicemistrzów Europy to wielki sukces. Biało-czerwoni ustąpili jedynie reprezentacji Niemiec, wyprzedzając Francję i Wielką Brytanię. Z dumą należy stwierdzić, że to najlepszy wynik w historii starów Polski w Mistrzostwach.

W składzie polskiej drużyny był st.post. Szymon Kulka, pełniący na co dzień służbę w Ujściu Gorlickim, członek reprezentacji Komendanta Głównego Policji w lekkoatletyce. Szymon Kulka reprezentował Polskę w biegu na 5000 metrów, w którym z czasem 14:04 s., zajął po pasjonującym finiszu 5 miejsce.

Był to drugi w tym sezonie najlepszy bieg Polaka na tym dystansie. Zdobycie 7 punktów na 11 możliwych przybliżyło drużynę do osiągnięcia tak spektakularnego wyniku. Najlepszy czas również należy do naszego lekkoatlety i wyniósł 13:58:88 s., podobnie jak wyniki na 3000 m ( 8:00:08 s ) i 10000 m (29:06 s ).

To wielki sukces Polskiej Reprezentacji i kolejny w barwach narodowych naszego funkcjonariusza. Jesteśmy przekonani, że  taka forma sportowa st.post. Szymona Kulki oraz pozostałych członków Reprezentacji Lekkoatletycznej Komendanta Głównego Policji zaowocują przywiezieniem kolejnych, zdobytych dla Polski medali na Światowych Igrzysk Służb Mundurowych, które zostaną rozegrane w Los Angeles, w sierpniu 2017 roku.

Serdecznie gratulujemy Panu Szymonowi tytułu Drużynowego Wicemistrza Europy!

(KGP)

  • St. post. Szymon Kulka wicemistrzem Europy w lekkiej atletyce
  • St. post. Szymon Kulka wicemistrzem Europy w lekkiej atletyce
  • St. post. Szymon Kulka wicemistrzem Europy w lekkiej atletyce
 
powrót
drukuj