Spotkanie organizacyjne warszawskiego oddziału Blue Knights

Data publikacji: 16.02.2010

Blue Knights jest międzynarodowym motocyklowym klubem stróżów prawa, który narodził się w Stanach Zjednoczonych. W Polsce istnieje już VIII oddziałów, a powstają dwa kolejne IX – Warszawa, X – Łodź. W imieniu inicjatorów zapraszamy na spotkanie organizacyjne warszawskiego oddziału klubu, które odbędzie się w piątek 19 lutego 2010 roku, w Warszawie przy Pl. Bankowym w ARSENALE o godzinie 17:00.

Pragnę zaprosić wszystkich motocyklistów, szczególnie z województwa mazowieckiego do nowo powstającego oddziału Blue Knights. Oddział powstaje w Warszawie, zakładają go członkowie Blue Knights I:
Krzysztof Celejowski – CELINA: +48501445651, krzysztofcelejowski@blueknights.waw.pl
Radosław Dyś – Dyzio: +48602554078, +48226501806, +482260 (72) 37906
Tomasz Kamiński: tomaszkaminski@blueknights.waw.pl

W Polsce istnieje już VIII oddziałów, a powstają dwa kolejne IX – Warszawa, X – Łodź. Więcej informacji będzie zamieszczone wkrótce na www.blueknights.waw.pl. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 19 lutego 2010 roku, w Warszawie przy Pl. Bankowym w ARSENALE (www.restauracjaarsenal.pl) o godzinie 1700 (wejście od ul. Andersa naprzeciwko wejścia do Kina Muranów i KSP)

Historia Blue Knights International

Blue Knights jest międzynarodowym motocyklowym klubem stróżów prawa, który narodził się w Stanach Zjednoczonych. Na olbrzymich połaciach Ameryki, na ginących w bezkresnej dali highwayach, pełnią swoją służbę policjanci na motocyklach. W 1974 roku powstaje idea założenia klubu dla ludzi, którzy będąc policjantami, pilnują przestrzegania prawa na drogach. Ojcem założycielem (używając słów Konstytucji amerykańskiej) jest Ed Gallant (Edek), oficer policji w Bangor w stanie Maine. Nazwa "Blue Knights" (Błękitni Rycerze) była pomysłem Davida Colemana, jednego z policyjnych szefów, natomiast znaczek zaprojektował cywil Jan Bryant.  Z czasem klub rozrósł się i podzielił na samodzielne oddziały (konferencje), oczywiście najpierw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W tym czasie powstaje starannie opracowany statut (konstytucja) klubu, w którym są dokładnie opisane cele, zadania, warunki uczestnictwa i środki na utrzymanie organizacji. Informacja o klubie obiega Świat. Do "Błękitnych Rycerzy" dołączają ich koledzy z Australii, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Holandii, Luksemburga, Szwajcarii, Niemiec, Norwegii, Meksyku ... i z Polski.

Aktualnie klub zrzesza na terenie 28 krajów w 586 oddziałach ponad 20. tys. członków. Poszczególne oddziały podlegają pod Konferencję Atlantycką i Konferencję Europejską. Samotność dokucza nawet najtwardszym sercom, szczególnie przemierzającym w pojedynkę na swoim motocyklu wielkie przestrzenie i tym, którzy najczęściej nie są pustelnikami. Ogromna większość tych samotnych jeźdźców jest mocno zakorzeniona w otaczającej ich kulturze i cywilizacji. Któż lepiej rozumie koleżeństwo i przyjaźń od motocyklisty, którego długo otaczała dzika przyroda i który zmaga się z przeciwnościami natury i techniki. Członkowie klubu mówią, że "nagrodą jest radość przebywania wśród innych ludzi przestrzegających praworządności, ale równocześnie kochających motocykle. Być wśród przyjaciół niezależnie od kraju ich zamieszkania i otrzymywać pozdrowienia od jeszcze niespotykanych ludzi. Nie ma obcych wśród Błękitnych Rycerzy, są tylko nie spotkani koledzy".  

Klub na całym świecie wspomaga pomocą finansową dzieci, szczególnie chore na raka i choroby serca, dając im w ten sposób, w miarę możliwości szansę na dłuższe i szczęśliwe życie. Członkowie klubu starają się żyć godnie i uczciwie, tym samym szczycić się hasłem "RIDE WITH PRIDE” – JEDŹ Z DUMĄ. Celem zrzeszenia jest zapewnienie wzajemnej pomocy, promowanie i rozwijanie sportu motocyklowego oraz bezpiecznej jazdy motocyklem, służba w interesie właścicieli i użytkowników motocykli, promowanie przykładem bezpiecznej jazdy i czerpania radości z jazdy motocyklem, pielęgnowanie ducha braterstwa między stróżami prawa a społeczeństwem. Klub jest na swój sposób elitarny, gdyż przy całej swej masowości, może mieć członków wyłącznie spośród ludzi, którzy mają obowiązek strzec przestrzegania prawa wśród społeczeństwa. Dotyczy to więc: Policji, Straży Granicznej, CBŚ, CBA, Urzędu Celnego czyli tych, którzy noszą broń i kajdanki, mogą ich użyć dla ochrony innych ludzi. Naturalnie, muszą też być motocyklistami, co ich łączy silniejszymi więzami, dużo mocniejszymi niż noszone przy paskach kajdanki.

Historia Blue Knights Poland

W latach 1995 - 1996 miały miejsce nieoficjalne spotkania przyszłych założycieli polskiego oddziału. Równolegle trwały oficjalne rozmowy z władzami Konferencji Europejskiej oraz władzami Blue Knights w USA o możliwości powstania oddziału w Polsce. Dzięki Markowi Ołonkowskiemu w 1997 roku klub Blue Knights Polska I dostaje zgodę i zostaje oficjalnie zarejestrowany. Od 1997 roku liczą się więc oficjalne (sygnowane nazwą Polska I) Zloty Międzynarodowe. W dniach 15 – 17 lipca 1997 roku, odbył się pierwszy oficjalny Międzynarodowy Zlot w miejscowości Krzywaniec. W latach następnych powstawały nowe chaptery na terenie polski gdzie obecnie istnieje osiem oficjalnie zarejestrowanych oddziałów BKPL, jednocześnie widać zalążki nowych na terenie Polski.

Oddziały
BK PL I z siedzibą zarządu w Raciborzu www.blueknights.pl
BK PL II z siedzibą zarządu w Siemianowicach Śląskich http://www.bkp2.fora.pl/ 
BK PL III z siedzibą zarządu w Zielonej Górze http://www.blueknightsiii.pl/ 
BK PL IV z siedzibą zarządu w Kościerzynie http://www.blueknights4.pl/index.php 
BK PL V z siedzibą zarządu w Opolu http://www.bkplv.pl/  
BK PL VI z siedzibą zarządu w Szczecinie
BK PL VII z siedzibą zarządu w Katowicach
BK PL VIII z siedzibą zarządu w Zabrzu http://www.bkpl8.org/ 
 
Powstają oddziały w Łodzi (X) i Warszawie (IX).

Dodatkowo pragnę poinformować, że nasz Klub organizując ZLOTY odwiedza w danej okolicy Dom Dziecka i organizuje pomoc materialną, poprzez pozyskiwanie sponsorów lub w formie zrzutki (nie jest to obowiązek, tylko dobra wola). Kupowane są wtedy prezenty dla Dzieci, organizowane gry i zabawy, rozgrywane mecze piłki nożnej, a kolacja odbywa się przy ognisku.

Tworząc nowy Oddział Klubu, każdy z nas może mieć wpływ na to jak będziemy postrzegani przez otoczenie, każdy z nas będzie miał wpływ na funkcjonowanie Oddziału!!! Pamiętajcie, że liczy się miłość do motocykli i dobra zabawa na spotkaniach, zlotach i podczas przejażdżek po okolicy i zwiedzaniu pięknych miejsc w Polsce i na Świecie. Zapraszam do udziału w spotkaniu organizacyjnym, wtedy poznacie więcej szczegółów i może przyłączycie się do nas.

Radosław Dyś - Dyzio