Znamy najlepszy "Patrol Roku 2017" w województwie śląskim!

Data publikacji: 23.06.2017

W katowickiej szkole policji zakończył się Wojewódzki Finał XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych - „Patrol Roku 2017”. W dwudniowych zawodach wzięli udział policjanci reprezentujący wszystkie komendy miejskie i powiatowe naszego województwa, a także katowicki oddział prewencji. Pierwsze miejsce zajęli policjanci z KMP w Bytomiu – st. post. Arkadiusz Lendzioszek oraz st. post. Marek Jakoktochce.

Opis zmagań w pierwszym dniu rywalizacji można znaleźć tutaj. Drugiego dnia zawodów rozegrano dwie konkurencje - strzelanie sytuacyjne oraz test wiedzy policyjnej. Na strzelnicy najlepiej radziły sobie pary z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu (103 punkty) oraz Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu (102 punkty) i Komendy Powiatowej Policji w Będzinie (93 punkty). W teście wiedzy najlepsi okazali się policjanci z Zawiercia, którzy zdobyli 65 punktów. Za nimi uplasowały się patrole z Sosnowca i Bytomia - odpowiednio 64 i 63 punkty.

Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce (124) - KMP w Bytomiu

Patrol w składzie:

  • st. post. Arkadiusz Lendzioszek
  • st. post. Marek Jakoktochce

II miejsce (123 punkty) - KPP w Będzinie

Patrol w składzie:

  • sierż. Piotr Suchacki
  • sierż. Łukasz Kloc

III miejsce (104 punkty) – KPP w Zawierciu

Patrol w składzie:

  • st. sierż. Patryk Zięba
  • sierż. Adrian Piechurski

Puchary, dyplomy, nagrody pieniężne zwycięzcom wręczyli Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk. Ponadto zwycięzcy otrzymali liczne nagrody, ufundowane przez Wojewodę Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, Miasto Katowice, Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Laureatom pogratulowali oraz wręczyli nagrody rzeczowe Pierwszy Wicewojewoda Jan Chrząszcz, Wiceprezydent Miasta Katowice Mariusz Skiba oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. sztab. Michał Szczęśniak.

Podczas wydarzenia nagrodzono także innych policjantów, którzy mają na swoim koncie ostatnie sukcesy w prestiżowych ogólnopolskich zawodach policyjnych i zwycięstwa w eliminacjach wojewódzkich do tych zawodów:

Za zajęcie I miejsca drużynowo oraz I i II miejsca w klasyfikacji indywidualnej podczas IV Ogólnopolskich Zawodach Funkcjonariuszy w Ratownictwie Wodnym nagrodzeni zostali: post. Maciej Olejnik z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach (I miejsce), sierż. Kamil Lurka również z katowickiego oddziału prewencji (II miejsce). 

Za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Kynologicznych Mistrzostw Policji w kategorii wyszukiwania zapachów narkotyków z psem IBER otrzymała nadkom. Ewa Fitał z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Kynologicznych Mistrzostw Policji w kategorii psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych z psem DIKSI nagrodzony został asp. Krzysztof Dykta, również z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia zawodów i wzięcia udziału w zaciętej rywalizacji. Najlepszym życzymy zaś kolejnych sukcesów - dwie najlepsze pary będą reprezentowały nasze województwo na ogólnopolskich zawodach par patrolowych, które tradycyjnie odbędą się w Słupsku.

Źródło: KWP w Katowicach